Wpis z mikrobloga

W tym roku nie poświęcam zbyt wiele czasu mojej ulubionej pszczole, bo tyle innych rzeczy się dzieje. Dzisiaj jednak miałam przyjemność ją spotkać.
Nie mogłam się oprzeć, żeby nie zamieścić tego zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze ciepłe od słońca i słodkie od uroku tej pięknej pszczoły :)

O murarce makowej/powojówce (Hoplitis papaveris) pisałam już wiele razy. To ta pszczoła, która wykłada gniazdo płatkami maku.
Jeżeli ktoś nie zna tej pszczoły, a chciałby ją poznać, to załączam link do charakterystyki pszczoły: https://dzicyzapylacze.pl/murarka-makowa-hoplitis-papaveris/

#dzicyzapylacze #mojezdjecie #pszczoly #owady
M.....e - W tym roku nie poświęcam zbyt wiele czasu mojej ulubionej pszczole, bo tyle...

źródło: comment_15917367996wMk8KYzihzwG60Dz5RgSN.jpg

Pobierz
  • 26
@Megachilidae
Wędrując przez las deszczem zmoczony Trafiłem na te dziwne owady,
Pszczoły
Waleczne są to dziwaki,
Na codzień zapalają kwiatki
Było ich chyba setki,
Widziałem jak zapełniają sakiewki
Pszczela rodzina
Jedne wracały z podróży,
Czuć było od nich kwiat róży
Inne te bardziej bystre,
Zbierały deszczu krople czyste
Pszczoły
Tak mnie zaciekawiły,
Zapomniałem, że przyszedłem na grzyby
¯_(ツ)_/¯
@TroskliwyDziad Pszczoły, o których opowiadam, to dzikie pszczoły, które w większości żyją samotnie i nie produkują miodu. Nie mieszkają też w ulu. W Polsce mamy ich ponad 450 gatunkow. Różnią się wyglądem, sposobem gniazdowania a nawet sposobem zbierania pyłku. Większość gatunkow gniazduje w ziemi, ale są też i takie, które gniazdują w pustych łodygach roślin, muszlach, martwym drewnie, pod lub na kamieniach. Niektóre gatunki mogą gniazdować w domkach dla owadów.

Ale wierszyk