Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki noszący #soczewki jakie polecacie miesięczne? Ostatnio mam problem z suchymi oczami, jak noszę soczewki dłużej niż 6 godzin, a używam Air Optix. Chciałabym dlatego zmienić i wypróbować czegoś nowego.

#okulary #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@Virino: ja stosuję Acuvue Oasys, one wg producenta są dwutygodniowe ale używam ich od kilku lat jako miesięcznych. Testowałem też te Rossmanna i też są ok ale acuvue są mniejsze przez co bardziej mi pasują.
  • Odpowiedz
@Jankoz: Acuvue Oasys testowałam i mi bardzo podeszły, no ale jednak drogo wychodzą, bo się stosowałam do zaleceń i zmieniałam co 2 tygodnie :) I ubolewam ze nie robią miesięcznych :<
  • Odpowiedz
mam problem z suchymi oczami, jak noszę soczewki dłużej niż 6 godzin


@Virino: to jest problem raczej z twoimi oczami a nie soczewkami, ja jednodniowe iWear noszę po dwa tygodnie bez zdejmowania xD
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar: nie chodzi o pogłębienie wady, ale pod soczewka zbierają się po prostu bakterie. Jak się nie nosi soczewek to oko się samo oczyszcza. Poza tym soczewki ścierają rogówkę. Dlatego warto robić sobie przerwy z noszeniem soczewek właśnie dlatego aby nabłonek się odtwarzał a oko się oczyszczało. Mycie soczewek też jest konieczne, bo usuwasz wszystkie bakterie ;)
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar: a może warto po prostu nosić soczewki zgodnie z przeznaczeniem? ;) Jednodniowe są na pewno cieńsze niż miesięczne, ale dokładnie nie wiem co wpływa na to, że są z przeznaczeniem krótkookresowym. Wiadomo, że najzdrowiej byłoby nosić jednodniowe i je zdejmować po paru godzinach no ale portfel by ucierpiał. Więc chyba najlepiej nosić 2 tygodniowe lub miesięczne i codziennie czyścić. Tylko w nich nie spać (serio nie ogarniam po co
  • Odpowiedz
@Virino: zauważyłem, że jak budzę się bez soczewek to mam zamglony obraz i chce mi się spać, w tym roku zrobiłem tak 4 razy i za każdym spałem do 14 XD
a z dobrych rad skorzystam, i chyba wezme następnym razem te 2 tygodniowe na próbę, o ile będą na moją wadę
  • Odpowiedz
@Virino tylko oasis. Najtańsze na kontaktowe.pl , czasem szkła.com, zależy na jaką okazję trafisz. W poniedziałki na kontaktowe.pl z reguły jest darmowa wysyłka. Do tego płyn evO2lution soft . Większość ludzi nosi te soczewki miesiąc bez problemu
  • Odpowiedz
@Virino: polecam biofinity, najlepsze jakie używałem. Na początku przygody kupilem właśnie biofinity(iwear w VE) i były świetne, potem kupiłem fitview bo chciałem przycebulic, oczywiście okazały sie duzo gorsze, teraz znowu kupiłem biofinity i jestem bardzo zadowolony. (oko sie nie meczy i nie wysusza, moge spokojnie nosic po pare dni bez zdejmowania itp)
  • Odpowiedz