Wpis z mikrobloga

Hej #konfederacja, załóżmy hipotetyczną sytuację, że rok 2020 będzie rokiem UPR-u. Prezydentem Polski zostaje Bosak, który rozwiązuje sejm i na jesień Konfederacja zdobywa 308 posłów. Janusz Korwin zostaje premierem, a Grzegorz Braun marszałkiem sejmu. Dzięki temu w życie wchodzą ustawy memcena w życie.
Znajdujecie sobie żonę, tak jak Pan Bóg przykazał żenicie się z nią, a zgodnie z 100ustawmentzena.pl , która ma bodajże numer 56a, nie możecie dokonać rozwodu bez zaświadczenia od biskupa. Wszystko fajnie, ale dopadła was proza życia i musicie akurat wyjechać na truskawki do DE, żeby zarobić pieniądze na ten wasz pierwszy biznes (w końcu GW i TVN przestały was ciemiężyć, więc na pewno się uda).
W czasie pobytu w Niemczech, wasza żonka poznaje sympatycznego Mokebe z Senegalu, no i zachodzi w ciąże. Co robicie?
(przypominam, rozwód jest praktycznie zakazany)
#neuropa #4konserwy #katolicyzm (taguje, bo zakaz rozwodów to dość katolicki pomysł) #polityka

Konfederaci, co robicie z niewierną żoną?

  • No oczywiście że wybaczam i wychowam jak swoje 13.4% (9)
  • Robię fikołka 32.8% (22)
  • Jestem neuropkiem, sprawdzam wyniki 53.7% (36)

Oddanych głosów: 67

  • 83
że jak ktoś się żeni to od razu musi się rozwieść


@nightrain: Mało tego, zakładam, że jak ktoś się bierze katolicki ślub, to nie będzie mógł się zgodnie z prawem rozwieść w państwie rządzonym przez konfederację.

No ale p0lka to p0lka, więc zdrady nadal będą istnieć.

żona musiałaby oddać. Dlaczego takiej opcji nie ma?


@Ignacy_Patzer: bo żona by nie oddała małego warchlaka, bo miłośc macierzyńska czy jakoś tak.
@TenTypZez: http://www.stoustawmentzena.pl/104-wprowadzenie-mozliwosci-zawarcia-nierozerwalnego-malzenstwa/

Projekt wprowadza możliwość złożenia Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego przed zawarciem małżeństwa nieodwołalnego oświadczenia o uzależnieniu możliwości rozwodu od zgody biskupa diecezjalnego. W przypadku złożenia takiego oświadczenia dopuszczalność rozwodu

w sądzie rodzinnym małżeństw zawartych w Kościele Katolickim zależeć będzie od zgody biskupa diecezjalnego kierującego diecezją, na terenie której zawarto małżeństwo. W praktyce będzie to oznaczało, że u małżeństw objętych oświadczeniem nie będzie możliwy rozwód bez uprzedniego stwierdzenia nieważności małżeństwa w
@JakovKarnic:

bo żona by nie oddała małego warchlaka, bo miłośc macierzyńska czy jakoś tak.


No to się sprawy komplikują, bo może i byłbym w stanie taki owoc zdrady w domu tolerować, ale za cholerę bym nie pokochał jak swoje i raczej od razu starałbym się złożyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa, poza tym jak najszybciej ustalił czy jestem ojcem reszty dzieci (jeśli jakieś by były). Dzieciak raczej też by mnie nie polubił.
zabójstwo honorowe


@CynicznyMarksista: kruci, zapomniałem :(

nie wystąpiłbym o rozwód


@Ignacy_Patzer: cuck

No i proszę, sam swojego chochoła naprostowałeś. Jak sam zacytowałeś, ten projekt wprowadza MOŻLIWOŚĆ zawarcia małżeństwa z takim dodatkowym punktem. Jeżeli nie chcesz, żenisz się jak do tej pory. Więc w czym problem?


@TenTypZez: dlatego, pytam się miłośników Konfederacji, Neuropkom zostawiłem trzecią opcję. Jak był przeczytał ze zrozumieniem, to taki ślub byłby de facto obowiązkowy przy ślubie
@ArpeggiaVibration: ustawa o której mówił memcen, zablokowałaby możliwość rozwodu (tego prawnego, nie kościelnego) w przypadku braku zgody biskupa, jeśli zgłosiłbyś taką chęć. Oprócz tego sam memcen zakłada, że księża inaczej nie pozwalaliby na małżeństwo konkordatowe, czyli "ślub kościelny"
@JakovKarnic: nie rozumiem w ogóle o co chodzi w takim razie. Szczególnie że konfederacja jako taka jest przeciw ślubom cywilnym biurokracji i inwigilacji państwowej.

W każdym razie odpowiadając na pytanie trzeba zachowywać. sie odpowiedzialnie dokonywać odpowiedzialnych i mądrych wyborów i być gotowym na ponoszenie konsekwencji tych wyborów bo na tym polega odpowiedzialność. Spoiwem i pomocą w mądrym bezproblemowym życiu jest kultura normy społeczne i rozróżnianie dobra i zła oraz cnoty wartości
trzeba zachowywać. sie odpowiedzialnie

@ArpeggiaVibration: no dobra, załóżmy że dokonałbyś tego ślubu z zakazem rozwodów, a konfa nie zlikwidowałaby małżeństw (bo niby po co wtedy memcen zgłaszałby ten projekt?)
Poważnie chciałbyś wychowywać nie swoje dziecko i to ze zdrady żony.
Ja to już bym prędzej zagłosował na janusza korwina (teraz, bo kiedyś głosowałem gdy byłem głupim licbusem a potem studeciakiem.
@JakovKarnic: dlaczego - jak wyzej prawica to nie totalisci - nadal będziesz robił co będziesz chciał.

Tyle że twoja opinia na mieście nie pozwoli ci skrzywdzić niewinnej osoby - tylko będziesz to robił w środowisku podobnych sobie - to wszystko. Win win.

Dlatego nie wyjdziesz za porządną dziewczynę i jej nie skrzywdzisz tak samo w drugą stronę. W ten sposób unika się takich sytuacji
@JakovKarnic: nikt cię nie będzie wyzywał - jak wyżej konserwatyści to nie lewicowa dzicz. To oni wyzywają i chcą narzucac wszystko prawem od góry.

Jedyne co to nie znajdziesz porządnej żony lub będzie ci bardzo trudno. No ale to twój wybór a nie czyiś. Inny ma prawo tylko widzieć na co się decyduje dlatego zdrowa kultura jest kluczowa do pozbycia się powyższych problemów. To że będziesz miał opinie tego co wsadza
jak wyżej konserwatyści to nie lewicowa dzicz


@ArpeggiaVibration: dość ciekawe, bo przed chwilą pisałeś... a no tak, moderator usunał za to co napisałeś.

To oni wyzywają i chcą narzucac wszystko prawem od góry.


@ArpeggiaVibration: xD i dochodzimy do dość śmiesznej rzeczy, bo to ludzie jak JKM czy Grzegorz Braun, chcą depenalizacji homoseksualizmu, batożenia gejów itd.

Resztę pominę, bo to xD
@JakovKarnic: to co napisałem funkcjonowało w PL od 2000lat conajmniej - wierność była podstawą polskiej rodziny zarówno w czasach chrześcijańskich jak i przedchrześcijańskich. Tyle że w przedchrześcijańskich słowo wybaczenie aka miłosierdzie nie istniało :) i nie tylko nazywało się rzeczy po imieniu ale wymierzalo sprawiedliwość po barbazynsku na miejscu

Braun chce zakazać tego o czym wspominałem wcześniej. Nie zmuszaj innych by robili to co ty i nie zmuszaj by uznali to
@JakovKarnic: Nie ma tu czego komentować - napisałem to co słyszę od Brauna a nie to co inni o nim piszą. Z tego co pamiętam ze swoim pomysłem wyjścia do PE żeby zobaczyć nich reakcje wyszedł w jednym z odcinków wrealu24 podczas gdy teczaki objeżdżali autobusem cała Polskę by sobie maszerować z promocją swojrej rewolucji seksualnej nawet w najmniejszych wsiach.

Chciałeś znać odpowiedź na swoje pytania to dostałeś - po cholerę
@JakovKarnic: No nijak tam nie jest napisane, że coś takiego byłoby obowiązkowe nawet przy ślubie kościelnym. Nie widzę więc problemu. Sam jestem niewierzący, ale jakby przyszłej żonie bardzo zależało, to wziąłbym z nią ślub kościelny bez tego obostrzenia i nie ma problemu. A jakby ktoś był na tyle głupi, że by dał się namówić na nierozerwalny ślub kościelny, no to pozdro elo niech z tym żyje xD
@JakovKarnic: To idę do innego księdza. Przecież ślub kościelny można wziąć nawet oficjalnie, jako osoba niewierząca. Z resztą kopertą w kościele możesz nawet załatwić tak, że i wszystkie sakramenty ci z rozbiegu dadzą ;p
@JakovKarnic: degeneracja społeczna krzywdzi cały kraj i ludzi chociażby w sposób przytoczony przez ciebie.

Jeżeli chodzi o resztę to jak wyżej - wierz sobie w co chcesz - dostałeś odpowiedź więc rób sobie dnia co chcesz:) natomiast jak nie rozumiesz tekstu pisanego to twój problem.