Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Na TopGar wjechał właśnie nowy film. Zapraszam do wykopywania znaleziska Oryginalne SPAGHETTI CARBONARA bez śmietany gotowe w 15 minut dodanego przez mirka @WuDwaKa (dzięki!)

Carbonara to klasyka kuchni włoskiej, danie bardzo proste i bardzo szybkie przy czym jednocześnie wręcz genialne. Jeśli próbowaliście to nie muszę Was o tym przekonywać, a jeśli nie próbowaliście to koniecznie spróbujcie :D

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
MG78

#gotujzwykopem #wlochy
MG78 - #kuchniamg78

Na TopGar wjechał właśnie nowy film. Zapraszam do wykopywania ...

źródło: comment_1591690120eSwGehHd464aI0Gh860cZw.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@MG78:

Wrzucasz przepis na makaron z surowym calym rozbeltanym jajkiem, jest to jakis sposob ale mozna to zrobic znacznie lepiej, nie marnujac drogiego guanciale etc

Podlinkowal ktos metode Carluccio i szacunek dla goscia jeden z moich ulubionych, chociaz jest on fanem prostej kuchni i gotowal autorska metoda "Minimum of Fuss, Maximum of Flavour" stad jego sposoby sa czesto
  • Odpowiedz
@MG78: Niczym. To jest wzorzec na carbonarę, tak ona wychodzi najlepiej, gdzie samemu porcjujesz sobie jajka lub same żółtka, ser, mięso, przyprawy, oliwę jak ci pasuje i jedyna modyfikacja, która ma sens to czosnek.

Wędzonka w makaronie z jajkiem lub samym żółtkiem, z twardym serem i podstawowymi przyprawami jest jednym z lepszych połączeń, czosnek to delikatnie rozwija, a śmietanka zabija.
  • Odpowiedz
@MG78: Mój dzisiejszy obiad xD używam więcej wody z makaronu, więcej pieprzu - jak to z nazwy wynika - danie pieprzne i mięso na chrupiąco smażę xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@settogo: ja zawsze robiłem tak jak Gennaro Contaldo z YT, ale spróbuję tą metodą, jestem ciekaw różnicy w smaku, chociaż sos mi wychodzi generalnie o podobnej konsystencji, daję trochę więcej wody z makaronu.
  • Odpowiedz
@geuze: robilem kilkoma metodami, kazda bylo smaczne. Ja jednak wole skwarki bardziej chrupiace (przez to zostawiam je na koniec) i miec kontrole nad sosem poprzez uprzednie wymieszanie w misce jak w tym filmiku. Na patelnii to mozna jajecznice przypadkowo zrobic. Kwestia gustu, smakowac bedzie podobnie bo to te same skladniki, konsystencja sosu moze sie roznic :)
  • Odpowiedz
Na patelnii to mozna jajecznice przypadkowo zrobic.


@settogo: na szczęście mi się nie zdarzyło jeszcze ( ͡º ͜ʖ͡º) też nie spodziewam się żadnej rewolucji w smaku. Poza tym ja jeszcze zazwyczaj zlewam część tłuszczu z boczku, żeby nie było aż tak tłuste - już ser + żółtko jest wystarczająco tłuste, uzupełniam konsystencję właśnie wodą z makaronu.
  • Odpowiedz