Wpis z mikrobloga

@slasheer21: mogliby dać całki od razu po różniczkowaniu do materiałów w liceum, bo większość licealistów myśli, że hehe całki to trudne pewnie, a nie są one trudniejsze od reszty materiału plus lepiej by rozumieli różniczkowanie jakby mieli całki.
  • Odpowiedz
@slasheer21: Matematykowi zepsuł się kaloryfer. Wezwał hydraulika, ten postukał jakimś kluczem, pokręcił i woda przestała cieknąć. Radość matematyka szybko się skończyła, gdy fachowiec podał cenę usługi.
- Panie, ale to połowa tego, co zarabiam.
- A gdzie pan pracuje?
- Na uniwersytecie.
- No to przenieś się pan do naszej spółdzielni, pochodzisz pan, popukasz i zarobisz pan cztery razy tyle, co na tym całym uniwersytecie. Musisz tylko pan pójść do biura, złożyć podanie i już. Tylko podaj pan, że masz pan siedem klas, bo wyższe wykształcenie u nas nie popłaca.
Matematyk zrobił tak, jak poinstruował go fachowiec. Od tej pory jego dola wyraźnie się poprawiła. Ale pewnego dnia przyszło zarządzenie o podnoszeniu kwalifikacji załogi i skierowano wszystkich, którzy mieli siedem klas do wieczorowej klasy ósmej. Pierwsza lekcja - matematyka. Nauczycielka
  • Odpowiedz
@Jinnek: XD, nie wiem kto by ich uczyl, bo na pewno nie te polskie nauczycielki ktore maja problem z liczeniem kurna delty a co dopiero calek. mnie matematyki uczyla nauczycielka po humanie bo skonczyla jakas ekonomie na jakies uczelni wszystkiego najlepszego w kielcach
  • Odpowiedz
a nie są one trudniejsze od reszty materiału


@Jinnek: Podstawowe całki, które wprost wychodzą z wzorów, nie są trudniejsze. Bardziej skomplikowane całki już są trudniejsze od reszty materiału.
  • Odpowiedz
  • 55
@slasheer21 troche mnie to denerwowalo w liceum ze ja musiałem wykuwać wszystkich członków rodziny Bohatyrowiczów, i co sądzili o uprawie rzodkiewki, ale już humany mogły sobie nie pamiętać podstawowych wzorów, których jest kilka, bo dostawalismy karty z nimi. Jprdl chyba łatwiej zapamiętać 3 literki i jedno działanie niz #!$%@? stanowisko Judyma nt. płaszcza Joanny czy innej głupoty.
  • Odpowiedz
mogliby dać całki od razu po różniczkowaniu do materiałów w liceum


@Jinnek: afaik, może się myle ale całki czy tam same pochodne są niby w programie, ale nikt ich nie przerabia, bo nie ma ich na maturze
  • Odpowiedz
bo większość licealistów myśli, że hehe całki to trudne pewnie, a nie są one trudniejsze od reszty materiału


@Jinnek: Co? Twierdzisz, że całkowanie (mam na myśli nawet całki pojedyncze) nie jest trudniejsze od różniczkowania?
  • Odpowiedz
@slasheer21: az mi sie przypomnialo jak na pewnej ogolnopolskiej olimpiadzie przez 40min wyprowazdalme wzory i sie zale pozniej znajomemu (ktory to wygral) a on na to ze wzial wzor z tablic, sprawdzam te jego tablice matematyczno-fizyczne a tam #!$%@? jest wszystsko. kazde z zadan mozna bylo rozwiazan na kilka zposobow i w tych tablicach byly wszystkie wzory () A ja #!$%@? jakies fikolki zeby przejsc dalej
  • Odpowiedz