Wpis z mikrobloga

127 - 1 = 126

Tytuł: Stażystka
Autor: Alicja Sinicka
Gatunek: thriller/tani erotyk?
★★★★★

Książka zapowiadała się na całkiem ciekawy thriller, początek książki też na to wskazywał, po czym książka zamieniła się w tani erotyk? Nie wiem jak mógłbym to inaczej nazwać. Jak już przebrnąłem przez czytanie o twardych penisach, wilgotnych kroczach i palcówkach, dostałem zakończenie kompletnie z dupy (chociaż określenie "z dupy" do tej książki bardzo pasuje), jakbym czytał zupełnie inny rodzaj książki.

W związku z tym tytułem i poprzednią książką, którą czytałem chciałbym poruszyć jeszcze jeden wątek.
Czy lubimyczytać jest tak bardzo zdominowane przez kobiety? "Stażystka" jest tam przypisana do gatunku kryminał, sensacja, thriller, a nie literatura obyczajowa, czy erotyka. Ktoś chcący przeczytać kryminał czy thriller raczej nie jest zainteresowany erotykiem, co za tym idzie raczej będzie rozczarowany treścią książki i nie oceni jej zbyt wysoko. Dlatego też przeanalizowałem opinię na lubimyczytać i zauważyłem, że niebiescy oceniają tę książkę na 5-6, w porywach 7, a różowe 8-10. Okej, rozumiem, że różowym takie treści się podobają, nie mam nic do tego, ale kurdee, ja poczułem się trochę oszukany tą wysoką oceną.
Chyba nie ma co sugerowac się oceną ogólną, tylko robić analizę na podstawie co najmniej kilkunastu opinii, zwracając uwagę na to, jakiej płci jest ich autor.

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
panpikuss - 127 - 1 = 126

Tytuł: Stażystka
Autor: Alicja Sinicka
Gatunek: thrill...

źródło: comment_1591627343D3qEv3TQf9Fx1bMMZETyi3.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Czy lubimyczytać jest tak bardzo zdominowane przez kobiety?


@panpikuss: W zasadzie to całe nasze rodzime czytelnictwo jest zdominowane przez kobiety, czego dowodem może być obecność książek pokroju 365 dni czy jakichś ckliwych sag rodzinnych na listach krajowych bestsellerów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@panpikuss #!$%@? lubimyczytac to jest taki rak że mało takich, jakies stażystki, pacjentki, XYZ z Auschwitz, i milion takich samych thrillerów i erotyków, wszystko #!$%@? w opór, a oceny po 7-8 xD
  • Odpowiedz
@mrnlkhlk: korzystam od niedawna, a już drugi raz się na to natknąłem niestety. Trzeba bedzie przestać sugerować się tym portalem.

@HrabiaTruposz: To, ze kobiety w Polsce czytają więcej jest niezaprzeczalne. Widzę to po czytających w komunikacji miejskiej, po znajomych itd. Jednak wciąż miałem poczucie tego, że jednak to mężczyźni jako ci bardziej into internety korzystają z takich portali, a przynajmniej liczba jest porównywalna.
  • Odpowiedz
@panpikuss: bierzesz do ręki takie dziadostwo i się dziwisz. Są książki, których się po prostu nie czyta, nawet patrząc na samą okładkę można stwierdzić, że to chłam pokroju Mroza lub Żulczyka
  • Odpowiedz
@DerMirker: "nie oceniaj ksiazki po okladce" hehe. A na poważnie to masz oczywiscie racje. Mnie nie tyle dziwi, ze ksiazka jest slaba, bo i niczego ekstra sie nie spodziewałem, ot miało być to czytadło na droge do/z pracy. Mnie tylko dziwi to jak bardzo te oceny są o kant dupy rozbić, jak bardzo są przekłamane tylko dlatego, że na portalu dominują kobiety.
A właściwie to może powinienem mieć pretensje tylko
  • Odpowiedz
Okej, rozumiem, że różowym takie treści się podobają, nie mam nic do tego, ale kurdee, ja poczułem się trochę oszukany tą wysoką oceną.


@panpikuss: mam wrażenie, że to czytadło dla mamusiek / kur domowych, które są znudzone życiem i marzą o przygodzie xD Coś jak Grey czy jakieś inne Blanki Lipińskie.
Sorry, że odświeżam temat, ale wczoraj skończyłam tę gównianą książkę, dodałam wpis i bot podlinkował mi Twój wpis.
Używanie słowa "thriller" mówiąc o tym słabym erotyku to spore nadużycie (
  • Odpowiedz