Wpis z mikrobloga

czy jadąc rowerem zakładacie słuchawki i czegoś słuchacie? czy też nie ze względu na bezpieczeństwo (?)
jak to u Was wygląda? bo ja kupiłem sobie niedawno rower i fajnie by było czegoś posłuchać czasem, może przynajmniej na jedno ucho?

#rower #pytanie
  • 15
@maciek322
Prawie zawsze mam słuchawki w uszach, bo bez nich bardzo łatwo łapie zapalenie :/
Jak jestem na ścieżce z dala od chodników i ulicy, to sobie puszczam audiobooki czy muzykę. Ale normalnie mam w słuchawkach włączony tryb transparentności... Więc w słuchawkach słucham dźwięku okolicy :P
@MiQ27
Moje nie mają ANR a ten tryb wspierają. Możliwe, że apka na telefon jest (można zbierać chociażby z wbudowanego mikrofonu dane) natomiast nigdy takiej apki nie szukałem. Problemem może być to, że zwykły mikrofon w słuchawkach/telefonie nie będzie wspierał stereo, więc nie będziesz słyszał głosu z lewej/prawej strony, tylko z obu.
@maciek322: Tak, mam i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście nie jest to jakość jak z dobrych słuchawek dokanałowych, nie ma co porównywać (głównie doskwiera brak niskich tonów, ale środek jest niezły). No i przy mocnym wietrze średnio się słucha, ale słuchawki w ogóle nie odcinają od dźwięków zewnętrznych, a wiadomo safety first :)
@maciek322: Do słuchania muzyki słabo, ale sprawdza się do audiobooków. Jak mocno wieje, albo auta szybko jadą to słabo słychać. Ale o to chodzi - dźwięki otoczenia nie mają być tłumione. Słabo się je nosi w zimniejsze dni, gdy trzeba wcisnąć czapkę i komin.