Wpis z mikrobloga

Cześć, mam dość nietypowy problem w mojej #kierownica od #thrustmaster - model T150, użytkowana 12 miesięcy.
Podczas jazdy w F1 2019 na PS4 na prostej co jakiś czas samoistnie włącza się forcefeedback - kierownica lekko drży, czuć wyraźny opór podczas jazdy. Zaznaczam, że nie wjeżdzam na tarki czy poza tor. Po 2-5 minutach ustaje. Podczas jazdy 1h taka sytuacja jest 2/3 razy. Taka blokada umożliwia dalszą jazdę, ale odbiera radość z kierowania i wymusza skupienie na kierownicy zamiast na torze.
Force feedback ustawiony na 60%.
Grzebałem też w ustawieniach kierownicy w programie na PC, jednak nie przyniosło to efektu - mogę później wrzucić screeny,
Kierownica była oddana do serwisu, ale nie stwierdzono usterki.
Podczas prób FF w programie również wszystko działa, jedynie nie jestem w stanie zrozumieć co powoduję te samoistne włączenie / zblokowanie się force feedbacku podczas jazdy po torze.
Przeszukałem forum simracing .pl + reddita + google i nie znalazłem podobnego przypadku ani rady jak to można rozwiązać.
Czy ktoś może miał podobne objawy w swojej kierownicy?

#simracing #kiciochpyta #ps4
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@przemu321 to symulacja jazdy bolidem Williamsa. Rozwiązaniem jest wybór innego bolidu.
A teraz na poważnie czy na prostej też czuć FF czy tylko w zakrętach? I czy ma znaczenie jak długo jeździłeś wcześniej tzn. im dłuższy wyścig tym częściej?
  • Odpowiedz
@sailer: tak, na prostej też czuć FF, przez 2-5min jest cały czas włączony bez przerwy. Przytrafiało mi się to po paru / parunastu minutach na próbie czasowej na różnych torach jak i na wyścigu 50% z krótkimi kwalami (na wyścigu miałem takie 3 blokady w czasie ok 70-75 min). Odkręciłem górną pokrywę kierownicy i paski są ok, wypiąłem złączke silniczka i przetarłem delikatnie alkoholem iso styki złączki, ale bez efektów,
  • Odpowiedz
@przemu321: podstawowa sprawa to sprawdź w innej grze, równie dobrze może być problem z konsolą, najlepiej to podepnij do kompa i sprawdź i f1 to bym nie ufał ta gra jest bardzo słabo zrobiona, odpal jakiś sim ac acc pc2 cokolwiek
  • Odpowiedz
[PROBLEM ROZWIĄZANY]
Wertując fora zagraniczne znalazłem wzmiankę, że po ściągnięciu najnowszych sterowników do kierownicy T150 może wystąpić błąd / błędy podczas grania, gdy stworzy się swoje profile ustawień kierownicy. W moim przypadku tak było w grze F1 2019 (w Dirt 2 grałem na ustawieniach standardowych). Usunąłem ustawienia w F1 2019 i problem minął (2 dni testów i żadnego zblokowania kierownicy, sztywności i samoistnego włączenia FF). Reasumując - po pobraniu najnowszych sterowników do
  • Odpowiedz