Wpis z mikrobloga

Kto by pomyślał, że za potencjalne nieprawidłowości w przygotowywaniu ustaw przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odpowie...sędzia. Nie, nie Marszałek Sejmu. Nie, nie większość rządząca. Nawet nie ci, którzy ukrywają informację, a sędzia. Czy za jawność trafi do więzienia? O tym dziś na naszej stronie.
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 10
@HanAssholeSolo: Że tak nie powinno być.
Artykuł jest krótki, ale wyciągam TL;DR:
Kryzys Sejmowy z grudnia 2016 r., przypominamy jak to wyglądało:
- Biuro prasowe Kancelarii Sejmu zapowiedziało ograniczenie dostępu dziennikarzy do pracy Sejmu.
- Poseł Michał Szczerba w czasie swojego wystąpienia stawia na mównicy sejmowej kartkę z napisem Wolne Media, za co marszałek Kuchciński wyklucza go z obrad.
- Posłowie opozycji na znak protestu blokują mównicę, domagając się przywrócenia posła
Że tak nie powinno być.


@Watchdog_Polska: zgadza się. Tylko to nie jest problem systemowy bo prawo mamy całkiem dobrze napisane (no, z paroma wyjątkami, takimi jak durszlaki antykryzysowe), tylko ludzki - wszechobecne kolesiostwo w polskiej budżetówce. Jak się wyłamiesz to cię zniszczą. IMO Ja nie widzę jakiegokolwiek (poza całkowitym odsunięciem polaków od władzy prawodawczej , choć i wykonawcza to chlew obsrany...) wyjścia z tej sytuacji. Może federalizacja UE, ale tak sam
wszystkich wyrzucić u władzy i zastąpić nowymi


@Jaracz_Joint: nom. Tylko on proponował zastąpić jednych polaków drugimi, a ja, nie to miałem na myśli - oczywiście do niczego nie nawołuję, jedynie wyrażam swoją opinię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HanAssholeSolo: Niestety ale muszę przyznać że podzielam tę opinię ponieważ sam zwątpiłem nie tylko w nasz rząd ale i cały naród.

Jest taki fajny film, gubernator chyba się nazywa. Fajnie pokazane jest to jak człowiek o czystym sercu zostaje zatruty do szpiku kości przez układy, poczucie władzy i pożądanie jeszcze większej.