Wpis z mikrobloga

Cześć, właśnie powoli siadam do pisania mgr i mam pytanie odnośnie kamer i pracą nad zdjęciami, chcę zbudować małego robota z 3 kamerami i jaki mikrokontroler będzie nadawał się do tego? Patrzyłem ogólnie i zastanawiam się nad malinką tylko nie wiem czy dam radę ogarnąć go i do tego pythona. Wcześniej inż pisałem w C++ na STMce i zastanawiam się jaki mikrokontroler byłby najlepszy do tego zadania
#elektronika #rasberrypi #stm32
  • 13
@keton22 będę chciał zbudować robota, który po wykryciu danego koloru w kilku miejscach będzie wysyłał sygnał do silników DC albo krokowych i wykonywał ruch
@011010110110110 właśnie też tak myślę, z tego co patrzyłem już są dedykowane kamery na rasberry, a jest możliwość podpięcia kilku kamer do jednego rasberry i czy to nie obciąży za bardzo mikrokontrolera?
@Hektar4 może nie najtańsze tylko np. niska półka logitecha czy creative. Bo te najtańsze typu tracer to szajs straszny i mają ogromne opóźnienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hektar4:
Tu kiedyś opisałem najbardziej cebulacki sposób na kamerkę do RaspberryPi
https://www.wykop.pl/wpis/21610629

Ja robiłem na magisterkę robota z 1 kamerą na pierwszej malinie. Miałem tam rozpoznawanie znaków/podążanie po linii/podążanie za kolorowym przedmiotem/punkt zbieżności perspektywy - jazda po korytarzach

Używałem bibliotek OpenCV. Pierwsza malina działała na obrazie 320x240 i 10FPS - nie był to jakiś wydajnościowy potwór

Dedykowane do takich aplikacji są płytki od nvidii, ale są sporo droższe