Wpis z mikrobloga

Cześć,
planuję złożyć komputer ale już mi brakuje miejsca w głowie, żeby poukładać te podzespoły, więc zwracam się do was o pomoc.

Elementy, które już do mnie jadą:
- Karta graficzna EVGA GeForce RTX 2070 XC Gaming 8GB GDDR6
- Obudowa Corsair Crystal 280X Tempered Glass
Elementy, które planuję dołożyć:
- Procesor AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32 MB, BOX
- Zasilacz be quiet! 700W PURE POWER 11CM 80+Gold
- Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL18
- Płyta główna MSI B450M MORTAR TITANIUM

Wśród płyt w standardzie micro ATX jest kiepski wybór, może macie coś lepszego do polecenia?
Zastanawiam się nad pamięcią RAM czy nie lepiej zejść na 3200MHz i chciałbym też dać 4 kości, głównie z celów estetycznych.
Na procesor wsadziłbym chłodzenie Corsair Hydro Series H100i RGB Platinum zamiast dorzuconego przez AMD.

Myślicie, że będzie to ze sobą współgrać?
#pcmasterrace
  • 6
chciałbym też dać 4 kości, głównie z celów estetycznych.


@drazx: ja bym mimo wszystko tego nie robil, lepiej 2 kosci bo w przyszlosci moze zamarzyc ci sie upgrade i wtedy bedzie lipa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drazx: ja przymierzam się do przesiadki na AMD w najbliższym czasie i zdecydowałem, że wezmę Ryzena 5 3600x, a różnice w kasie dorzucę do chłodzenia aio żeby móc go spokojnie podkręcić. Płytę chcę na chipsecie x570 i najprawdopodobniej wezmę Aorusa X570 Elite.
@Askyn: O kurde, dzięki! Fajna sprawa. :D
@danielinho: Wporzo tylko, że ja potrzebuje płytę w formacie micro ATX i tu jest problem, bo mały jest wybór.
@will-trash: Nie wezme 2070 super bo już po okazyjnej cenie mam EVGA, a z zasilaczem najwidocznije masz rację, bo to już nie pierwsza opinia na ten temat :]