Wpis z mikrobloga

Tenki no Ko

Są minimalne spoilery.

W sumie za wiele ciekawego o tym filmie napisać nie można. Fabularnie jest mocno średnio. Nie brakuje wymuszonych i absurdalnych scenek, pomijając już nawet wszystko, co jest związane ze słoneczną dziewczyną i jej mocą.

Zaczyna się od przedstawienia brutalnej, tokijskiej rzeczywistości. Można rzec, że wygląda to realistycznie, ale IMO jest pod tym względem dość przerysowane - brutalna rzeczywistość jest tu wyolbrzymiona. Tak, czy siak, na tym główna dawka realizmu się kończy, później dominuje już głównie fantastyka.

Filmy Shinkaia to chyba od zawsze przerost formy nad treścią. Musiałbym sobie je odświeżyć, poza tym nie wszystkie widziałem, ale dupy nigdy nie urywały. Poza właśnie jednym ich aspektem - wykonaniem. To zawsze była topka i takiej ilości szczegółów na próżno szukać w innych produkcjach. Nawet KyoAni nie udało się nigdy osiągnąć aż takiego poziomu. Na wykonaniu opiera się moim zdaniem to, co jest w tych filmach najbardziej atrakcyjne.

Dość wyraźnie w "Tenki no Ko" drażniły mnie 2 rzeczy. Pierwsza to występujące po sobie nagminnie zbiegi okoliczności. Ale na to szło jeszcze przymknąć oko. Za to tym, co było po prostu karykaturalne, było to, jak policja nie potrafiła upilnować jednego dzieciaka. I to nie raz... Te scenki pod koniec filmu to była komedia i to bynajmniej nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W sumie mógłbym wymienić jeszcze sporo product placementu, ale w sumie on o dziwo był pożyteczny - nadawał realizmu i był miłą odmianą od tych przekręconych nazw i logotypów z innych anime.

Seans był przyjemny, ale historia mnie nie kupiła. Zresztą, jak się trochę nad tym zastanowić, to widać podobieństwa do poprzednich filmów Shinkaia - często przewija się w nich motyw młodej pary, na drodze której staje coś związanego ze światem fantastyki, jednocześnie umacniając ich więź. Najbardziej podziałało na moją wyobraźnię pod tym względem krótkie "Hoshi no Koe" (które dostało nawet oficjalny, polski dubbing).

Moja ocena to 8/10 i to tylko ze względu na bardzo atrakcyjną realizację, na którą składa się również dość przyjemna ścieżka dźwiękowa.
#anime #animedyskusja #tenkinoko #weatheringwithyou
tamagotchi - Tenki no Ko

Są minimalne spoilery.

W sumie za wiele ciekawego o ty...

źródło: comment_1591397622Fp9fMV44QbMhMU7K2Ty6zk.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@tamagotchi: prawdopodobnie najlepiej wykonane animu ever. fabularnie niestety tylko lekko ponad średnią

miło że wrzucili epizodycznie oboje głównych bohaterów z kimi no na wa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

o dziwo nie spodziewałem się

  • Odpowiedz