Wpis z mikrobloga

Opłaca się kupić kilka hektarów lasu w celu np. budowy tam domku letniskowego?
Czy też takie coś nie jest możliwe bez planu zagospodarowania?
Pytam, ponieważ ktoś z mojej rodziny może mieć na sprzedaż 5 hektarów lasu i nie wiem czy się w to pakować.
#budownictwo #las #kiciochpyta #dom
  • 9
@unitrax: Zapomnij, że coś na użytku leśnym Ls postawisz. Znaczy legalnie. Zmiana przeznaczenia wymaga mpzp oraz później przeprowadzania wyłączania z produkcji leśnej. Poczytaj, ale ani to proste, a nie tanie, a już na pewno nie szybkie.

Jak chcesz domek letniskowy to szukaj działki z mpzp i przeznaczeniem pod rekreację indywidualną. Potem dużo łatwiej będzie Ci to ewentualnie komuś odsprzedać.

5ha lasu może być dobrą inwestycją, jeżeli ktoś po taniości sprzedaje, ale
@unitrax: Znajomi mają domek na działce bez doprowadzonych mediów. Woda z własnej studni, a prąd chyba z własnego akumulatora, który przywożą ze sobą naładowany plus generator. Nie pamiętam tylko czy pod prysznicem jest szansa na ciepłą wodę. Oświetlenie ledowe i tyle. Ekspresu do kawy, mikrofalówki czy telewizora nikt nie używa, bo domek nie do tego służy.
Tak było na początku, a dawno tam już nie byłem. Do zabudowań jest blisko, więc
@unitrax: zorientuj się też jaki tam las rośnie, przejdź się z leśnikiem po działce niech poogląda. Czy drzewa są w wieku do ścinki i czy nie mają chorób, jaka jest tam ziemia. To będzie mogło mieć znaczenie w perspektywie lat.