Wpis z mikrobloga

ex Thrigmopeus psychodelicus


@Filozof_Marian: Nie wiem ile w tym prawdy ale kiedyś czytałem że jad ptaszników jest niegroźny jeśli nie ma się uczulenia i jedynie samo ugryzienie może boleć mniej albo bardziej.

Mój ziomek miał Goliata kiedyś i go udziabał (w sensie pająk ziomka nie na odwrót XDD) i nic mu nie było oprócz w #!$%@? spuchniętej dłoni i #!$%@? bólu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fistashio:

: Nie wiem ile w tym prawdy ale kiedyś czytałem że jad ptaszników jest niegroźny jeśli nie ma się uczulenia i jedynie samo ugryzienie może boleć mniej albo bardziej.


Tak część prawdy. Jad ptasznika dla zdrowej osoby dorosłej nie jest śmiertelny (nawet tych mocno jadowitych). Czy jest niegroźny? Może powodować skurcze, problemy z oddychaniem, ból, opuchlizna. Z tego co ja wiem, to nie można mieć uczulenia na jad ptasznika ma
@Fistashio: Na zdjęciu jest ptasznik z rodzaju Teraphosa. Ten rodzaj zawiera trzy gatunki blondi, stirmi, apophysis. To jest pewnie blondi. Sam mam wszystkie z tego rodzaju ale jeszcze maluchy, w rozstawie 5-7cm. A one potrafią w rozstawie osiągnąć ponad 25cm, a samego ciała ponad 10cm. Bydle konkret. Nie mogę sie doczekać, aż moje urosną :)
@Filozof_Marian @Fistashio Jeśli chodzi o obie Ameryki to zazwyczaj tak, opuchlizna i ból. Azja i Afryka to trochę inna bajka, nigdy nie dałem się ukąsić, ale czytając raporty ukąszeń takich gatunków jak Poecilotheria rufilata, ornata czy nawet metallica, Stromatopelma calceatum, Heteroscodra maculata to wolałbym nie próbować. Niejednokrotnie kończyły się w szpitalu bo skurcze czy nawet problemy z sercem zaczynały być na tyle poważne, że nie obyło się bez kroplówek i leków. Także