Wpis z mikrobloga

Jak ma być w tym kraju dobrze, kiedy ludzie na forum publicznym pobłażliwie się odnoszą do depresji?
To, że wzrasta sprzedaż antydepresantów nie oznacza, że ludzie je jedzą jak cukierki, bo są smutni i wystarczy kupować ich mniej ()

Lekarka im dobrze wyjaśniła - mamy teraz okres pandemii, więc niektórym się chociażby pogłębiają stany lękowe. A ci jak widać doszli do swoich wniosków - antydepresanty powodują skutki uboczne, więc trzeba ich spożywać mniej i uprawiać sport (°°

Widać już po pytaniach, że chcą antydepresanty przedstawić w negatywnym świetle. Ciekawe dlaczego nie powiedzą tak o lekach na cukrzycę albo raka ()
#psychologia #depresja #psychiatria #medycyna #zdrowie
źródło: comment_1591197452jUsIdhv5yFGURsVF79ZCvM.jpg
  • 7
@funny_bunny: wiadomo, potrzebna jest też terapia i można nawet pomagać sobie naturalnymi sposobami, ale w wielu przypadkach antydepresanty są niezbędne, żeby na tyle ustabilizować stan pacjenta, żeby w ogóle była możliwa terapia i jakiekolwiek inne sposoby.

Każdy ma trochę racji mówiąc o sporcie czy odpowiednim odżywianiu i to nie tylko przy depresji, ale praktycznie w każdym zdrowotnym temacie. No ale to nie jest powód, żeby próbować na antenie przedstawiać leki w
@13czarnychkotow: firmy farmakologiczne powinny zacierać ręce, poza tym to pójście na łatwiznę przepisywanie leków i z doświadczenia wiem, że psychiatrzy przepisują te leki jak cukierki nie przejmując się skutkami ubocznymi, ja raz dostałam ataku parkinsona po jakiś lekach nasennych, dzwoniłam na pogotowie bo okropnie drżała mi ręka i na drugi dzień gdy zadzwoniłam do psychiatry on się wyparł, że to nie możliwe i totalnie bez emocji powiedział, że zapisze inne i
@funny_bunny czyli czekaj, ludzie powinni mniej brać leków, bo u Ciebie wywołały one skutki uboczne? Oczywiście, że mają skutki uboczne, ale tak samo inne leki, to nie znaczy że powinniśmy odrzucić leki. Tak samo jest z innymi zaburzeniami, tak samo lekarze przepisują leki antykoncepcyjne czy leki na trądzik, bo lekarz przecież magicznie nie stwierdzi co Ci będzie pasowało najlepiej. Jak oczekujesz od lekarza cudotwórstwa to się nie dziwię, że się zawiodłaś.

Cieszy