Wpis z mikrobloga

Mam domenę i serwer na OVH. Skonfigurowałem pocztę na Thunderbirdzie ale maile wychodzące często nie docierają do odbiorcy, głównie na gmail. Nie dostaję zwrotki o tym aby mail nie dotarł i jest on zawsze widoczny w wysłanych.

Ktoś ma pomysł z czego to może wynikać i jak to naprawić? Obecne ustawienia poczty wychodzącej to:

ssl0.ovh.net
Port: 465
Uwierzytelnianie: Normalne hasło
SSL/TLS

#thunderbird #poczta #mail #ovh
  • 17
@betaTrx: tak o to chodzilo... wyglada w sumie dobrze... sam mam maila na ovh ale na swoim serwerze wiec nie do konca wiem jak to jest z tym ich smarthostem...

wejdz na mxtoolbox.com i wpisz tam adres swojej domeny, zobacz co wywala na czerwono... to samo na checktls.com
mxtoolbox.com


@wieniu: sprawdziłem na 3 adresach i:

mx1.mail.ovh.net - jest ok

a na mx2.mail.ovh.net i mx3.mail.ovh.net:

SMTP Connection Time 7.500 seconds - Warning on Connection time
SMTP Transaction Time 10.094 seconds - Not good! on Transaction Time

Dodatkowo przy domenie mam na czerwono:

DMARC Record Published No DMARC Record found

Jakiś pomysł? Czy raczej pisać do supportu?
@Avil: strzelam ze DKIM nie ma, ale gmail powinien puszczac z samym SPF jesli jest dobrze ustawiony.

@betaTrx: te ostrzezenia sa tylko dla czesow reakcji wiec raczej mozna je zignorowac.
DMARC jest narazie malo popularny i nie wymagany przez wiekszosc organizacji wiec tez powinno to byc ok.

czy jak taki mail przyjdzie na gmail to wpada do spamu czy go w ogole nie ma? jak wpada do spamu to bym
@Avil: @wieniu: wrzucam tutaj: http://imgurl.pl/#541

nie wiem czy to wystarczy żeby coś sprawdzić, ja nie zmieniałem nic w tych ustawieniach, hasał tylko tam mój kolega jakieś pół roku temu ale obecnie niestety nie mam go jak o to zapytać.

Dodatkowo teraz testowo wysyłałem też na inne domeny i maile również nie przychodzą.