Wpis z mikrobloga

Tydzień 3., zadanie 2.

Zrób domowe lody.


He he, lody. Do-mo-we!
Środa - dzień loda. Więc wrzucam mój wykon zadanka.
Parę dni temu na Instagramie zobaczyłam lody o smaku Oreo, więc stwierdziłam, że to dobry pomysł na mirkowyzwanie. Nigdy dotąd nie robiłam lodów (haha, bo wiecie), więc znów coś nowego.


(Nie)stety nie znalazłam w sklepie patyczków, więc wykorzystałam foremki.
Pokruszone ciastka dodałam do nieco ubitej śmietany (z cukrem), wymieszałam i przelałam do foremek.
Przepis prosty jak drut, a wyszło całkiem smaczne.

W tak zwanym międzyczasie, kiedy lody siedziały w zamrażalce, postanowiłam wykonać drugie zadanie z bieżącego zestawu, a mianowicie nie lada wyzwanie - domek z zapałek bez kleju (znaczy zadanie 3.).
Przygotowałam się jakbym miała zbudować całe miasto - kupiłam 20 pudełek zapałek xD
W komentarzu dołączam to, co udało mi się zrobić.

#mirkowyzwanie

@mirkowyzwania @brand_new_brain @FHA96
Pobierz faramka - Tydzień 3., zadanie 2.

 Zrób domowe lody.

He he, lody. Do-mo-we!
Środ...
źródło: comment_1591136702CBwBe31F2zoCIoItodwPBW.jpg
  • 6
Dotarłam mniej więcej do etapu tworzenia dachu. Niestety moja kostka nie trzymała się kupy. Co chwilę jakaś zapałka wylatywała. Kiedy wsuwałam ją na miejsce... wypadała inna (°°
Nie myślcie, że poddałam się tak łatwo. Doszłam do wniosku, że chyba coś źle złożyłam na wcześniejszym etapie, więc... pozwoliłam kostce się rozlecieć i zaczęłam od nowa - pełna nadziei, że TERAZ BĘDZIE DOBRZE.
Niestety
Pobierz faramka - Dotarłam mniej więcej do etapu tworzenia dachu. Niestety moja kostka nie tr...
źródło: comment_1591136739qsxfBw0mZt4RIRd67wLtdL.jpg
@mirkowyzwania, @brand_new_brain, @FHA96

Kurłaaa, mam podejrzenie, że z tych zapałek po prostu nie da się tego złożyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na tym etapie wszystko powinno się już ładnie trzymać, a u mnie wypada jedna za drugą (°°
Na filmiku instruktażowych koleś ma chyba ładne równe zapałki, a nie takie krzywe gunwo jak mamy my.



Wołam
Pobierz faramka - @mirkowyzwania, @brandnewbrain, @FHA96

Kurłaaa, mam podejrzenie, że z ty...
źródło: comment_1591188193c20fbO8QC6fiz521KMK3h8.jpg