Wpis z mikrobloga

@kliperjk: niestety, jako student nie mam takiej informacji w zus pue (brak zakładki świadczeniobiorca/ubezpieczony, a co za tym idzie brak zakładki "tarcza antykryzysowa"). pod koniec poprzedniego miesiąca dostałem info z księgowości, że wniosek odrzucony i trzeba przyjść podpisać nowy. Zrobiłem to i podobno 27.05 wysłali te nowe wnioski¯\_(ツ)_/¯
@Chojrack: Jestem ciekaw na jakiej zasadzie to działa, bo też jestem studentem, a czekam już na 3 postojowe. Zakładkę świadczeniobiorca miałem od razu po założeniu konta zaufanego na PUE ZUS, tak samo jak kilku moich znajomych, studentów.
@skunero o jak czekasz na 3 postojowe to pozwolę sobie spytać Cię o daty w przelewach bo to dla mnie magia i nie ogarniam. Wszyscy w mojej pracce mają że pierwsze postojowe jest za kwiecień a drugie za maj... A powinno być pierwsze za marzec drugie za kwiecień... A teraz powinienem składać za maj. O co chodzi? Też tak masz?
Tak, mam tak samo. Pierwsze postojowe 1-30.04, drugie 1-31.05,a trzecie będzie 1-30.06. Z tego co się orientuję (jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi), to świadczenie jest przyznawane w Kwietniu na podstawie sytuacji w Marcu (nie wiem czy w lutym też). Analogicznie w kolejnych miesiącach.