Wpis z mikrobloga

Czołem Wykop,

Widziałem już co potrafi zdziałać społeczność wykopu i mam nadzieję, że i tym razem też się uda.

Dnia 27.05.2020 skradziono rower górski GT Karakoram z zamkniętego podwórka na Pradze Północ przy ulicy Jagiellońskiej. Rower był w charakterystycznym, jasnozielonym kolorze (model i kolor w komentarzu zdjęciu).

Sprawca został nagrany przez kamery na podwórku. W linku znajduje się więcej zdjęć i nagrań z kradzieży: https://drive.google.com/drive/folders/1ycoeg6EnK9fgvaHpvXKivGK1nUZuGJzx?usp=sharing

Bardzo zależy mi na tym rowerze. Za wskazanie złodzieja przewiduje nagrodę w wysokości 500zł.

#wykopefekt #zlodzieje #warszawa #praga #pragapolnoc #kradziez #rower #policja #kradno
picasco - Czołem Wykop, 

Widziałem już co potrafi zdziałać społeczność wykopu i ma...

źródło: comment_1591016205UK2PjVlTGBQhzzN9WeZGRA.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Uprzedzając pytania: rower był przypięty Złodziej przeciął zapięcie od drugiej strony kraty, do której był przymocowany.
  • Odpowiedz
@picasco: Z doświadczenia wiemy, że wszelkie mechaniczne zabezpieczenia są względnie łatwe do obejścia dla złodziei. Zaskoczeniem dla nich już nieraz okazał się nasz lokalizator - jest bardzo niepozorny i łatwo go ukryć.
W tej sytuacji sugerujemy także zgłoszenie sprawy na policję i obserwację lokalnych grup sprzedażowych na fb.
  • Odpowiedz
@acctim: Bluetooth. Ale dzięki sieci ponad 1,5 mln użytkowników z aplikacjami pośredniczącymi w odbiorze lokalizatorów jesteśmy w stanie namierzać także na duże odległości.

Sam proces odbioru wygląda tak:
1. Załóżmy, że masz notiOne przy kluczach, a je zgubiłeś - wypadły Ci z kieszeni w parku. Zdążyłeś już wrócić pod domem i przed drzwiami orientujesz się, że ich nie ma. Lokalizator jest zatem poza Twoim zasięgiem.
2. W parku spaceruje sporo osób, wśród nich także te, które mają aplikację komunikującą się z lokalizatorem. Wykrywają jego sygnał i w tym momencie definiują swoje położenie. Jeśli mają włączony internet, informacja od razu zostaje przekazana do chmury.
3. Wchodzisz w apkę notiOne (darmowa, nie trzeba opłacać żadnego abonamentu) i widzisz na mapie, że minutę temu lokalizacja wskazywała park. Wiesz już,
  • Odpowiedz