Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#druk3d #ender3

Witajcie, zastanawiam się nad drukarka 3D do 1000zl. Chciałbym sprawdzić czy mi się taka drukarka przyda i raczej będę drukował amatorsko elementy do gier planszowych. Dużo ludzi chwali Ender 3.

Jak wygląda sprawa kupowania używanej drukarki? Co się zużywa i ile kosztuje eksploatacja części?
  • 10
@fudzi: Sprawdź kanał tego pana: https://www.youtube.com/channel/UC5Lbnd97HV3rU98gcwHklzQ
Gość drukuje rzeczy w Twoim temacie, właśnie na Enderze 3. Podaje sporo konkretnych informacji.
A drukarki używanej, jeśli nie miałbym żadnej wiedzy o druku 3d, na pewno bym nie kupił. Można się naciąć na na przykład krzywą ramę, czy spalone stepsticki. Zanim dojdziesz co jest grane, odechce Ci się drukować.
Oczywiście w przypadku nowej, chińskiej produkcji też tak może się zdarzyć, ale ryzyko jest znacząco
@fudzi: Loteria. Czasami się udaje uniknąć cła, ale od czasów ponownego wprowadzenia w Polsce socjalizmu, celnicy mało co przepuszczają.
Nie lepiej z Czech? Na 100 procent bez cła i vatu i za trzy dni drukarkę masz w domu.
Pierwsza lepsza oferta z Allegro:
https://allegro.pl/oferta/creality-3d-ender-3-wysoka-precyzja-drukarka-3d-8631314602?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Drukarki+i+skanery&gclid=CjwKCAjwq832BRA5EiwACvCWse1n3Vclr-NDxSms18-MrFqB5DiOdx1n9ZLK7GidOm4_jw34oOpFSBoCp_0QAvD_BwE
@fudzi: z USA odpuść, bardzo duża szansa na złapanie Vatu. Szukaj Enderów z magazynów w Europie. Używanej drukarki początkującemu nie polecam, za dużo rzeczy do sprawdzenia i eliminowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pjentaszeq: @Sahelantrop:

Znalazłem na aliexpress za 180 dolarów z wysyłką z Czech. Teraz tylko poczekać aż przyjdzie a w między czasie to potrzebuje dodatkowo? Będę drukarkę wysyłał dalej na Islandię i nie wiem jak tu stoją z częściami. Co potrzebuje zapasowego?

Czy filament ekofilament jest dobry na początek?
@fudzi: Ekofilament to po prostu gorzej opakowany Devil Design. Więc jest jak najbardziej w porządku.
Drukowanie warto zacząć dobrym lub bardzo dobrym filamentem. Rozwiązania ekonomiczne mogą stać się pułapką. Bo za ewentualne, kiepskie wydruki, zatykanie dyszy, ślizganie w ekstruderze, może odpowiadać filament. Jeśli są to pierwsze wydruki, nie masz porównania i winić będziesz raczej sprzęt.
@fudzi: z części zamiennych tu kupił bym: dysze, dobre złączki do bowdena od strony ekstrudera i hotendu, blok grzejny (mi udało się już jeden #!$%@?ć). Termistor, jakąś lepszą rurkę tpfe, może jakieś endstopy.