Wpis z mikrobloga

Takie pytanie które mnie frapuje od dawna. Jak to jest, że w ISS przez te wszystkie lata nie uderzyły żadne meteory? Że monitorują kosmiczne śmieci na orbicie to wiem, ale co z międzyplanetarną drobnicą która codziennie uderza w naszą atmosferę każdego dnia? Z tego co wiem, to są to ilości idące tony na dobę.

#spacex #kosmos
  • 6
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: z tego co czytałem to iss jest na takiej wysokości że jeszcze jest tam szczątkowa atmosfera, która cały czas ją hamuje i powoduje że spada i co jakiś czas musi korygować wysokość wiec jeżeli są tam jakiś śmieci to nie utrzymują się długo, spadają i spalają w atmosferze.
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: z wiki

Największym zagrożeniem dla stacji jest możliwość zderzenia z osiągającymi ogromne prędkości meteoroidami. Proponowanym zabezpieczeniem jest „laserowa miotła”, która mogłaby błyskawicznie niszczyć owe odłamki. Jej wprowadzenie będzie jednak wymagało zmiany przepisów zabraniających używania broni laserowej w kosmosie


lol, nie wiedziałem, że istnieje taki przepis :D

Ponadto istnieje możliwość zderzenia stacji z kosmicznym odpadkiem o średnicy ponad 1 cm. Innym niebezpieczeństwem związanym z przebywaniem w przestrzeni kosmicznej są strumienie naładowanych
  • Odpowiedz