Wpis z mikrobloga

Wczoraj nabyłem w markecie 6 kg bananów z Kolumbii. Zapłaciłem tyle, ile kosztuje 1 kg truskawek z Polski. To jest niesamowite, jak bardzo drożeje żywność w tym kraju. Pamiętam czasy kiedy za całą łubiankę płaciło się 4-5 złotych. Śmiałem się kiedyś z Rosji, że nie potrafią u siebie nawet jabłek wyprodukować i wszystko importują, ale widzę że idziemy w tym samym kierunku.

I się zastanawiam, jak ta pisowska gawiedź może się cieszyć rządami swojego idola, kiedy idąc do sklepu powinni wyraźnie widzieć, że największy socjal nie pokryje różnic w cenie żywności.

#oswiadczenie #rolnictwo i chyba #polityka
  • 11
@Gorejacy_krzak_agrestu: bo takie tematy interesują te portale... ich nie interesuje temat "w tym roku ceny truskawek są normalne jak co roku" bo tacy idioci nie klikają w te artykuły... 99% artykułów na poratalach nie rolniczych dotyczących rolnictwa to clickbaity dla debili z miasta...
co to kogo obchodzi że na południu europy zbierali? u nas zaczynają się teraz pierwsze truskawki z gruntu, w marketach masz truskawki z tuneli, postaw tunel za 700k