Wpis z mikrobloga

@rastafari85: Nie ma co się wstydzić, wielu uważało, że ruscy to może nie zachód, no ale nawet oni w XXI wieku musieli się choć trochę ucywilizować i nie będą się zachowywać jak ich sowieccy przodkowie. Ja nawet wręcz uważałem, że Ukraina powinna się poddać, bo zachód i tak jej nie pomoże, a nawet jeśli to bez bezpośredniej pomocy wojskowej nie ma szans na wygraną z Rosją, a tak to przynajmniej oszczędzą
@rastafari85: ja wtedy też ostatnie dni w pracy z kolegą spieralem się co do tego czy wejdą czy nie, moja opinia to bylo oczywiście że a gdzie tam, przecież to niemożliwe żeby w XXI wieku się coś takiego #!$%@?ło... A tu po przyjsciu do pracy kierownik mówi mi że kacapy bombarduja Kijów. Rzadko kiedy bylem tak zdziwiony.

Jedyną rzeczą która przed inwazją wzbudziła mój niepokój to było to jak media podaly
@rastafari85: Kilka razy kłóciłem się z oświeconymi neuropkami o to, czy Rosja jest w stanie zagrozić Europie Zachodniej. Byłem wyśmiewany argumentami, że to nie 19. wiek, jesteśmy w NATO itd. Teraz okazuje się, że NATO nie mówi jednym głosem, a Putin pomijając napaść na niepodległe państwo europejskie, wysadza sobie rurociągi na Bałtyku. Zabawne bo teraz nie mogę znaleźć żadnej z tych rozmów xD
wielu uważało, że ruscy to może nie zachód, no ale nawet oni w XXI wieku musieli się choć trochę ucywilizować


@nostalgiwolf: Ta, wielu Polaków ma ich mentalność i szkodzą swojemu narodowi a co dopiero oni sami.

@smutny_kojot lepiej tych rozmów nie szukaj bo wyjdzie że musisz wskazać to państwo NATO któremu ruscy zagrażają. To o tyle ciekawe będzie że ruscy rozbijają się na natowskiej broni w wolnej i niepodległej Ukrainie.
@rastafari85: Nie byłeś jedyny, ja tydzień w weekend przez inwazją, byłem z rodzina i znajomymi w górach i też wszystkich przekonywałem, że żadnej inwazji nie będzie. Miałem Putina za drania, ale takiego zimnego który wszystko kalkuluje, wojna z Ukrainą była dla niego w ogóle nie opłacalna nawet jakby poszło mu lepiej militarnie to i tak musiałby utrzymywać tam ogromne siły okupacyjne, świat by go potępił może nie tak jak teraz ale
@rastafari85: Mnie w pracy wyśmiewali jak mówiłem że Ruskie zaatakują. Rozmawiałem też z pewną młodą Ukrainką przed wojną i się jej pytałem czy się nie boi eskalacji wojny. To powiedziała że jestem naiwny i głupi że wierzę Amerykanom - (wywiad amerykański) - Ci którzy im najwięcej teraz pomagają xDD.