Wpis z mikrobloga

TLTW (too long, to watch)

#streszczenie #streszczeniefilmu #stenogram #tltw Jaki najlepszy tag?

Irytuje mnie to, jak jest jakiś filmik na YT i muszę specjalnie go odpalić, aby usłyszeć dwa zdania jak ktoś gada. Równie dobrze można byłoby to napisać. Czasem trzeba poświęcić kilka minut, żeby dowiedzieć się czego, co można by przeczytać w kilka sekund.

Dlatego mam pomysł. Jak obejrzycie jakiś filmik na wykopie, macie chwilę czasu, to dodajcie krótkie streszczenie w komentarzu (z dopiskiem tl;tw lub jakimś tagiem, żeby po ctrl+f szybko znaleźć).

Jak komuś wystarczy streszczenie, to zaoszczędzi więcej czasu i dzięki temu będzie mógł zrobić coś innego (np. obejrzeć kolejny filmik i samemu dać streszczenie, dzięki temu suma ludzkiej wiedzy powiększy się, bo przyswoimy więcej informacji w krótszym czasie) lub obejrzeć cały film jak go zaciekawi.

Co o tym sądzicie? Do dzieła?
  • 10
  • Odpowiedz
@proximacentauri: OK, jak grammarnazi, to będzie bez średnika (łatwiej ctrl+f będzie zrobić). I nie TLTW, tylko TLDW (too long didn't watch). Na podstawie TLDR (too long didn't read). Zamieszałem trochę ;/ #tldw

Tak mi jeszcze do głowy przyszło: że to w sumie szczytny cel. Oprócz powiększania ludzkiej wiedzy, może pomożemy troszkę niesłyszącym. Nie wiem czy dużo ich tu jest, ale tak sobie kiedyś myślałem, że jak film nie ma podpisów to
  • Odpowiedz
@mk321: gdy to przeczytałem http://www.wykop.pl/link/1623249/sposob-na-rowerowy-bol-tylka/?utm_source=link_1623249&utm_medium=newsletter_2013-08-28&utm_campaign=Newsletter_Wykop#comment-16869209 założyłem, że robisz reklamę

gdy TU trafiłem wyjaśniło się :)

zrobiłem to, o czym piszesz, w nieco innej formie - ”w kolorze”

w zamyśle: podałem sekwencje czasowe

danego materiału z moim (subiektywnym) opisem: http://www.wykop.pl/link/1612225/nawigatorzy-jutra-studia-o-nowej-ekonomii/#comment-16854727

ps

trochę „przerysowałem” streszczenia i następnym razem uproszczę swój 'pisemny przekaz/opis' do materiału filmowego
  • Odpowiedz