Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, jest sobie takie skrzyżowanie w #bielskobiala ulic Leszczyńskiej i Partyzantów. Jadąc z Leszczyńskiej na Partyzantów w lewo możemy zająć prawy skrajny pas, czy najpierw zająć lewy, by później zjechać na prawy? - mając zamiar jechać w taki oto sposób (pic rel, start od czerwonej kropki). W komentarzu rzut satelitarny na to miejsce.

Klucz: ciągła linia w miejscu zaznaczonym niebieskim kółkiem

#prawojazdy #ruchdrogowy
wykopowiczzkobierzyna - Mirki, jest sobie takie skrzyżowanie w #bielskobiala ulic Les...

źródło: comment_1590771602kEZiTL8PVwX8rgOuzgfsVR.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Exial: a no budzi u mojego instruktora, bo dziś konkretnie mnie #!$%@? za to że zająłem lewy pas i później z niego zjechałem na prawy i skręciłem w Batorego. Stwierdził że to błąd jak fiks na egzaminie, a byłem przekonany że tam ciągła jest no i jest ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wykopowicz_z_kobierzyna nawet gdyby była tam linia przerywana to wg mnie nie można jechać od razu na prawy pas bo jest to niesygnalizowana zmiana pasa ruchu ale dużo ludzi z tym się nie zgadza, łącznie z wordami, ja przy takiej jeździe prosto na prawy pas widzę zmianę pasa o jeden w prawo niesygnalizowaną zawczasu prawym kierunkowskazem. Bardziej jest to widoczne jak są 2 pasy do skrętu na dwa pasy a jeszcze bardziej jak
vertical - @wykopowiczzkobierzyna nawet gdyby była tam linia przerywana to wg mnie ni...

źródło: comment_1590786968GrdhJaLqrLKgUdKY8LDcrV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adriankoz86: ale tu się nawet nie rozchodzi o kształt skrzyżowania ale fakt że wjazd na prawy pas Partyzantów z Leszczyńskiej jest zabroniony znakiem poziomym (linia ciągła) - mnie tak nie uczyli jak Ciebie, mówili że na prawy pas od razu się ładować ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz