Wpis z mikrobloga

Tak - jestem socjalistą. Tak - głosuję na Bosaka.


@RoHunter: No ale że o co chodzi? Przecież Bosak to narodowiec, a ideologia narodowa zbudowana jest na ideologii socjalistycznej.
  • Odpowiedz
@Elijahu: @SzubiDubiDu: @RoHunter: gospodarcza niewolnościowość bosaka polega chyba tylko na tym, że nie chce wyprzedawać polskich firm za bezcen w warunkach "pod ścianą" oraz, że sprzeciwia się importowaniu hord imigrantów z dziwnych krajów, a zamiast tego pójście w alternatywy jak automatyzacja prostych prac czy choćby regulacje imigracji
  • Odpowiedz
@BojWhucie: No a nie? Narodowcy odrzucają kapitalizm (choćby w postaci tak zwanych "strategicznych gałęzi gospodarki", w których mają działać wyłącznie przedsiębiorstwa zarządzanie i kontrolowane przez państwo), mają także swoją wizję "sprawiedliwości społecznej", gdzie "społeczeństwo" definiują w kontekście "narodu" - a przedstawicielom tego "narodu" ma się żyć "dobrze", w przeciwieństwie do ludzi którzy w danym kraju mieszkają, ale do "narodu" się nie zaliczają.

Czysty socjalizm.
  • Odpowiedz
@RoHunter: jakoś mnie nie dziwi.

Problem jest taki, że obecnie Konfederacja to jedyny twór polityczny który gdy słyszy "większe wpływy do budżetu" to stawia pytanie "a skąd te wpływy będą?".

Naprawdę jestem w stanie zrozumieć nowoczesną myśl lewicową polegającą na tym, że państwo - oprócz wojska, policji i sądownictwa - jest dostarczycielem innych usług. I tak, nawet nie miałbym większych problemów gdyby jakakolwiek partia lewicowa po prostu szła tym torem, tj. szukała kawałków, które państwo mogłoby rozwiązać lepiej od sektora prywatnego, i następnie zaczynało oferować usługi w danym
  • Odpowiedz
No a nie? Narodowcy odrzucają kapitalizm (choćby w postaci tak zwanych "strategicznych gałęzi gospodarki", w których mają działać wyłącznie przedsiębiorstwa zarządzanie i kontrolowane przez państwo), mają także swoją wizję "sprawiedliwości społecznej", gdzie "społeczeństwo" definiują w kontekście "narodu" - a przedstawicielom tego "narodu" ma się żyć "dobrze", w przeciwieństwie do ludzi którzy w danym kraju mieszkają, ale do "narodu" się nie zaliczają.

Czysty socjalizm.


@mnik1: sprawiedliwość społeczna to także chrześcijaństwo i
  • Odpowiedz
Nacjonaliści odrzucają to co leży u podstaw socjalizmu czyli istnienie klas społecznych i ich sprzecznych interesów.


@BojWhucie: Odrzucają istnienie klas społecznych, ale na ich miejsce tworzą identyczny w założeniu konstrukt "narodu" i jego odwiecznej walki z "elementem obcym"

Klasę robotniczą i burżujów zastąpili narodem ("patriotami") i elementem obcym - a "element" żeruje na "patriotach" w identyczny sposób jak "burżuje" mieli żerować na "robotnikach". To samo, ino inaczej się nazywa.
  • Odpowiedz
@RoHunter: Przecież to wiadome. Nikt kogo znam kto głosował na JKM ze względów gospodarczych, a był liberałem społecznym, nie będzie nigdy głosował na Bosaka. Zostają tylko srkajni katole i socjaliści, których gospodarka nic nie obchodzi.
  • Odpowiedz
Odrzucają istnienie klas społecznych, ale na ich miejsce tworzą identyczny w założeniu konstrukt "narodu" i jego odwiecznej walki z "elementem obcym"


@mnik1: bzdura
Nacjonaliści wierzą że wspólny (narodowy) interes ma zarówno fabrykant mieszkający w pałacu jak i jego robotnik zasiedlający piwnicę. To stoi w zupełnej sprzeczność do socjalizmu. 19 wieczne internacjonalistyczne hasło "proletariusze wszystkich krajów łączcie się" ma się ni jak do "polska dla polaków". Nie fikołkuj mi tutaj proszę
  • Odpowiedz
Nacjonaliści wierzą że wspólny (narodowy) interes ma zarówno fabrykant mieszkający w pałacu jak i jego robotnik zasiedlający piwnicę.


@BojWhucie: No i fajno, ten tego, ale chodzi właśnie o komponent NARODOWY, ziomeczku kochany. Piszę ci to po raz drugi - podział społeczeństwa na "klasy" został zastąpiony podziałem na "naszych" i "obcych", który brzmi inaczej...

...ale w samym serduszku jest dokładnie tym samym, co wizja klasy robotniczej pogrążonej w wiecznej wojnie z
  • Odpowiedz
...ale w samym serduszku jest dokładnie tym samym, co wizja klasy robotniczej pogrążonej w wiecznej wojnie z burżujami.


@mnik1: no to w takim razie liberałowie też spełniają te kryteria bo są pogrążeni w ciągłej wojnie z darmozjadami i roszczeniowym społeczeństwem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Klasa robotnicza jest przez komunistów ściśle definiowana, naród jest ściśle definiowany przez narodowców, a definicji "darmozjadów" i "roszczeniowców" w słowniku liberałów nie znajdziesz.
  • Odpowiedz
definicji "darmozjadów" i "roszczeniowców" w słowniku liberałów nie znajdziesz.


@mnik1: i to jest sprytne. Jednego dnia to będzie samotna matka inne górnik z pylicą płuc, a jeszcze innego emeryt lub rencista.
  • Odpowiedz