Wpis z mikrobloga

widzę, że #degiro mocno popularne na wykopie, ale póki w kolejce czekam to ogarniam innych brokerów i nie widzę tu nawet konkretnego tagu dla Lynx, używa ktoś w ogóle? czytam trochę pod kątem bezpieczeństwa i dziwnie mi to degiro wygląda (niby oddzielny podmiot utrzymujący rachunki, ale on też ma w nazwie "degiro"). Lynx siedzi pod butem IB, trochę mi to bardziej odpowiada, ale nie mogę się zdecydować.

Lynx wychodzi drożej https://www.lynxbroker.pl/oplaty-za-handel/ ale z drugiej strony wbijam głównie długoterminowo, mam też trading212 pod ręką w razie chęci pobawienia się.... doradzicie coś, czy warto w lynx iść? Na początek wbiłbym z 15k, ale docelowo chciałbym spać spokojnie wiedząc, że mogę u brokera trzymać sporo więcej.

#gielda
  • 2
@kebab_z_kota: jak skupisz się na zagranicznych giełdach to lynx jest jak najbardziej spoko. Zauważ, ze aby 0,12% przy minimalnej prowizji 15 zł na gpw Ci się opłacało to musiałbyś kupować za 12,5k żeby dobić do tego poziomu. Jak długoterminowo tez spoko opcja, lynx trochę bardziej niż degiro zaawansowany i można chyba normalnie opcje ram kupować.