Wpis z mikrobloga

166 - 1 = 165

Tytuł: Pijana wojna. Alkohol podczas II wojny światowej
Autor: Kamil Janicki
Gatunek: historia
Ocena: 7/10

330 stron, pdf

Książkę można sączyć, tak jak amerykański pilot drink po kolejnym nalocie. Autor porusza temat alkoholu w pamiętnikach i osobistych przeżyć Polaków, Niemców, Amerykanów i Brytyjczyków. Nie ma ZSRR, gdyż jest to temat na osobną książkę. Picie, bo nuda, stres, trzeba nastroić się do walki. Wódka, czy inny alkohol miał spore znaczenie strategiczne. AK sporo miało bimbrowni, wódka szła na "łapówki" dla granatowych, czy żołnierzy. Szkoda, że taka krótka.

#bookmeter
konik_polanowy - 166 - 1 = 165

Tytuł: Pijana wojna. Alkohol podczas II wojny świat...

źródło: comment_1590688733h811TvC5fee8XceekOy9sW.jpg

Pobierz
  • 14
@Katsukyun: tak, są techniki na szybsze czytanie. Przykładowo przeciętny człowiek SnM ma na poziomie 200. Sam podwoiłem tą wartość do ponad 400 przy braku fonetyzacji czytanego tekstu. Przy użyciu wskaźnika, bez żadnych ćwiczeń można zwiększyć SnM o około 100.
@szaloneneutrino: przeczytałem tak ponad 300 książek i jestem zadowolony bo oszczędziłem masę czasu. Jak maszyna omijasz słowa typu - na, i, oraz, lub, w i inne takie. Wyrabiasz sobie mechanizm cofania i czytania tego samego zadnia co może się nie wydawać, ale też zabiera mnóstwo czasu. Robiłem kilkukrotnie testy na SnM i zrozumiałość tekstu i zawsze miałem 100%.
Dużo jest artykułów i badań na ten temat i wszystkie potwierdzają, że jest
Jak maszyna omijasz słowa typu - na, i, oraz, lub, w i inne takie


@Policjant997: To są ważne słowa. Czasami nawet totalnie zmieniające znaczenie zdania.

Robiłem kilkukrotnie testy na SnM i zrozumiałość tekstu i zawsze miałem 100%.

Testy robione pewnie przez ludzi sprzedajacych jakiś durne kursy. Jak robię test na przetestowanie mojej metody to wiadomo, ze zrobię go tak, żeby moi kursanci go zdali.
@szaloneneutrino Są do tego aplikacje na komputer i telefoby, niezależne od jakiś kursów. Zresztą nauka polegała na darmowych ćwiczeniach na różnych stronach i darmowych aplikacjach. Test polega na przeczytaniu tekstu i odpowiedzi na pytania jego dotyczących. Identyczne jak zadania na zrozumienie tekstu w podstawówce czy maturze, z tym wyjątkiem, że nie masz możliwości zerkniecia z powrotem do tekstu.