Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracawit #informatyka #zalesie
W ogóle kończąc studia i powoli szukając pracy w IT żeby tak zarabiać w #krakow 5k (albo #rzeszow bo tam dziewczyna wraca po studiach), odnoszę wrażenie że praca w IT to jakaś kamfora, jakaś wygrana w lotka.
Wszędzie reklamy
- chcesz zarabiać duże pieniądze w IT
- chcesz bezpiecznej pracy w IT ?
- ukończ kurs frontendowca i zarabiaj w IT

Nie jestem pazerny na hajs nie wiem czy to jest dużo czy mało ale chciałbym zarabiać z 5 tysięcy na rękę - to taka pensja, która spokojnie pozwoliła by mi żyć.
  • 11
  • Odpowiedz
@kodecss: w it to 15k na starcie, nie slyszalem zeby ktokolwiek pracowal w it i mial 5 na reke, chyba jakis uposledzony bez rak i nog a tak to 10k za zamkniecie drzwi biura i odpalenie kompa, jak cokolwiek potrafisz 15k
  • Odpowiedz
  • 1
@kodecss moi znajomi bez doświadczenia (ukonczone studia/kurs) dostali na start ok. 3k na rękę. Po roku możesz liczyć na 5k, może nawet i więcej jeśli jesteś zdolny
  • Odpowiedz
@kodecss: aa, no to jak najbardziej takie pułapy są osiągalne, dla regulara/mida. Tak naprawdę szklany sufit w zależności od specjalizacji jest dużo wyższy (kwoty 20-25k w przypadku sieciowca) a i tak można je zbić. A 5k w IT to nie jest żadna wygrana w totka wystarczy, że jesteś przeciętniakiem ;)
  • Odpowiedz
to taka pensja, która spokojnie pozwoliła by mi żyć.


@kodecss: oj życie kosztuje, jeszcze się zrewidują Twoje poglądy jak połowę z tych 5k trzeba będzie dać na sam wynajem mieszkania, a tu trzeba jeszcze utrzymać samochód i resztę...
  • Odpowiedz