Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kajara: 320x 12 nie podłączysz na jednej fazie. Akurat froniusa i qcells nie mam ale jak chcesz coś do samodzielnego montażu w cenach lepszych niż w Keno i corabie to podbij na pw
  • Odpowiedz
@Kajara: Tak jak pisze @CieplyDran - do jednofazowego falownika możesz podłączyć max 3,68 kWp, wniosek o przyłączenie mikroinstalacji o większej mocy zostanie odrzucony przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej. A 12 Q-Cellsów 320Wp to już 3,84 kWp
  • Odpowiedz
@CieplyDran też zawsze byłem za fronisem lecz jeśli go chcesz zamontować w miejscu gdzie odgłos falownika/wentylatorów może ci przeszkadzać to nie montuj go. Znajdziesz kilka opcji tańszych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kajara: wcześniejsze załączanie to ściema( może mieć znaczenie jeśli mamy 6 paneli na string) nie dlatego się bierze mocniejsze panele niż falownik.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sosenqq: zgadzam się potrafi hałasować. Ja sam w domu stwierdziłem że wezmę sobie coś innego. A obecnie ceny na te do 10kw są lekko z dupy szczególnie w pl.
  • Odpowiedz
@CieplyDran sam sobie dwa lata temu zamlntowalem froniusa i gdybym poszukiwał teraz zwykłego falownika szeregowego to już bym w to nie szedł bo są inne tańsze opcje i "lepsze" gwarancyjnie. Jednym niezaprzeczalnie największym plusem froniusa jest możliwość podłączenia impulsowego licznika zużycia energii. Ale jeśli ktoś nie potrzebuje takich rzeczy to daleko od Froniusa
  • Odpowiedz