Wpis z mikrobloga

@veranoo: dla mnie to może i być odpowiedzialność zbiorowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Ale nie chce mi się grzebać po nazwiskach ministrów, a ich już nie pamiętam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@Apogryw: Jeśli chcesz kogoś rozliczać to konkrety. Jak nie możesz nikomu postawić zarzutów to kogo Ty chcesz rozliczać? Tuska? Czemu go pisowcy nie rozliczyli, postawili przed TS, albo sąd?
  • Odpowiedz
Czemu go pisowcy nie rozliczyli, postawili przed TS, albo sąd?


@veranoo: Tusk pod trybunał stanu pewnie. Chociażby za oddanie Smoleńska. Choć muszę tutaj dodać, że nawet nie wiem czy ta instytucja funkcjonuje, bo nigdy o niej nie słyszałem, żeby o czymś zadecydowała

@veranoo: tu nie chodzi o czemu ich pisowcy nie rozliczyli tylko czemu politycy w ogóle nie są rozliczani. Oczywiście bywają wyjątki gdy sprawa dotyczy kilkunastu tysięcy złotych, jakieś
  • Odpowiedz
@Apogryw: Ale zdajesz sobie sprawę, że luka VAT nie zniknęła nagle w 2015? Początkowo rzeczywiście z roku na rok malała, głównie dzięki JPK (zagadka, kto wprowadził JPK?), ale w 2019 znowu wzrosła i w 2020 też na pewno wzrośnie. Dokładnych liczb nie chce mi się szukać, ale łącznie za rządów obecnej ekipy "Polacy stracili" coś pod 100mld i to będzie cały czas rosło.

Pozostaje też kilka innych kwestii, po pierwsze jak
  • Odpowiedz
Jeśli już tak koniecznie żądasz nazwisk i pociągania za odpowiedzialność, to mam taki pomysł, może zacząć od najgłośniejszego rozbicia mafii VATowskiej, czyli ekipy, która zainstalowała się w 2015 w ministerstwie finansów pod samym nosem Morawieckiego (ówczesnego ministra) i Mariana Banasia (dwóch jego bliskich współpracowników było zamieszanych) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@umowiony_znak_sygnal: Nie mam nic przeciwko choć preferuję chronologię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tusk pod trybunał stanu pewnie. Chociażby za oddanie Smoleńska.


@Apogryw: Dajcie już spokój z tym śmiesznym trybunałem, bo on nic nie może. Co do Smoleńska, to PO dało się Ruskim ograć z zaskoczenia, ale ostatecznie było przecież śledztwo polskie i jego wynik różnił się w wielu kwestiach ze śledztwem rosyjskim.

Właściwie to powinniśmy się cieszyć, że katastrofa wydarzyła się za rządów tamtej ekipy, bo dzięki temu coś przynajmniej wiemy, komisja Millera
  • Odpowiedz
  • 4
@umowiony_znak_sygnal

Dokładnie, granie VATem to jest komedia. Teraz dzięki różnym mechanizmom wiemy ile mniej więcej hajsu ucieka na tym podatku, natomiast osobna kwestia jest to że mafie VAT owskie dalej się mają dobrze
  • Odpowiedz
Gdy niektórzy z niecierpliwością czekają na rozliczenie Sasina i Szumowskiego, ja jeszcze czekam na rozliczenie starszego rządu


@Apogryw: Słusznie. Przysłowiowe "szydło z worka" wreszcie wyjdzie w sprawie rządu Szydło.
  • Odpowiedz