Wpis z mikrobloga

Cześć! Zastanawialiście się kiedyś po co właściwie krwiodawcy otrzymują czekolady?

Jest to posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kcal. Czekolada to przede wszystkim cukry proste czyli czysta energia dla wycieńczonego organizmu. Szczególnie warto spożyć czekoladę gorzką, ponieważ jest bogata w dużą ilość żelaza (nawet 12mg), które jest bardzo ważnym składnikiem naszej diety. No a najważniejsze - jest pyszna i można upiec z niej brownie korzystając z dnia regeneracyjnego także słodko jest się dzielić! ʕʔ

Tak się składa, że pewien Mireczek - @Hydrargyrum80 - organizował rozdajo mające na celu promować oddawanie krwi, stąd taki a nie inny wstęp do tego wpisu. Tak się jakoś złożyło, że maszyna losująca mi sprzyjała i udało mi się wygrać czekolady (picrel).
Jeszcze nie miałem okazji ich spróbować bo już dziś jest na to za późno ale chciałem powiedzieć, że wspomniany @Hydrargyrum80 jest bardzo słowny i polecam cieplutko tego Mireczka!
Dołączam na zdjęciu moją Kartę Identyfikacyjną grupy krwi wydawaną przez RCKiK - jeżeli i Ty chcesz takową posiadać to dołącz do Wykopowych Wampirów pod tagiem "barylkakrwi" i pomagajmy wspólnymi siłami ( ͟ʖ)

#krwiodawstwo #chwalesie
MentorPL - Cześć! Zastanawialiście się kiedyś po co właściwie krwiodawcy otrzymują cz...

źródło: comment_1590519840ClPzMJqe6IuRGlUxAmdEUZ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz