Wpis z mikrobloga

mijają dni a ja dalej nie wiem jaki #rower wybrać. wybór między trail a xc. pewnie dużo będę jeździł po asfalcie i w sumie używał do dojazdów do pracy, ale docelowo chciałbym jeździć głównie po drogach nieutwardzonych a najlepiej lasach. chciałbym zacząć robić kilometry bo się człowiek zasiedział a jednak za łebka była zajawka na rower

#kiciochpyta
  • 11
@woskovy: no nie chce kupować czegoś za większe pieniądze bo wiem, że i tak narazie nie wykorzystam pełnego potencjału. wlasnie chciałem traila użytkować na codzień. pozycja wydaje mi się wygodniejsza na dłuższe przejażdżki
@Szym3kSzym3k: @jebluschytrus: odwrotnie, to do XC wkładasz cieńsze opony.
Trail ma wygodniejszą, wolniejszą i spokojniejszą pozycję, sylwetka bardziej wyprostowana, rower nie jest tak skrętny i dynamiczny jak XC. Większy kąt główki i o 30/40mm podwyższony skok amortyzatora. Za 3500zł trialowy rower będzie tak samo pancerny jak XC. Będą się różnić wyżej wspomnianą geometrią co jest dużo ważniejsze. Przy amatorskim jeżdżeniu nie skatujesz ani jednego ani drugiego. Napęd 2x10/11 jak asfalt
@GrubyKociol: nie zrozumiales, do xc sie wklada, ale do traila tez mozna wrzucic, zeby asfalt nie byl taki straszny. no i wlasnie o ta geometrie mi chodzi, wygoda najwazniejsza. za 3,5k-4k mozna juz kupic sensownego nowego hardtaila wiec nie planuje uzywki.