Wpis z mikrobloga

@Noxgate: Tak jak rozumiem akcje która ma normalizować aborcję w społeczeństwie to nie rozumiem dlaczego chcą normalizowania takich ilości. Aborcja nie jest czymś co ma zastępować antykoncepcje tylko służyć gdy ta antykoncepcja zawiedzie. Nieperfekcyjne stosowanie prezerwatyw daje ~80% szansy na uniknięcie ciąży i to w trakcie roku stosowania (gdzie perfekcyjne używanie to 98-99%).
Trzeba albo mieć gigantycznego niefarta albo zwyczajnie nie stosować zabezpieczenia w ogóle (co nawet wtedy jest osiągnięciem biorąc
  • Odpowiedz
@Noxgate: myślę że nie chodzi tu tyle o chwalenie się co zapewnienie że aborcja w tych czasach i przy obecnej technologii jest całkowicie bezpieczna dla kobiet pod względem zdrowotnym.
  • Odpowiedz
@Greensy: ale czemu jako dziecko? Większość aborcji jest przeprowadzana w grupie 20-34, ciężko tu mówić o dzieciach. Natomiast jeśli ktoś miał 25 aborcji (ciężko mi w to uwierzyć) i dalej nie wie w dzisiejszych czasach co to gumka / tabletki to znaczy, że jest niestety głupkiem
  • Odpowiedz
@lipa_w_cukrze:

ale czemu jako dziecko?


Nie wiem, sam zaproponowałeś.

dla dzieci trochę mniej bezpieczna

Natomiast jeśli ktoś miał 25 aborcji (ciężko mi w to uwierzyć) i dalej nie wie w dzisiejszych czasach co to gumka / tabletki to znaczy, że jest niestety głupkiem


Zgadzam się, uważam że aborcja powinna być użyta tylko w wypadku koniecznym, typu wczesne zajście w ciążę lub wada genetyczna etc.

Natomiast przy dzisiejszych metodach koncepcji nadużywanie aborcji
  • Odpowiedz