Wpis z mikrobloga

@Chicane: Na rynkek trafia sporo nieruchomości z najmu krótkoterminowego.Biurowce w Oliwie też świecą pustkami i kto ma krótkie umowy pracuje zdalnie na przykłąd mieszkając u rodziny i rezygnuje z umowy najmu.Za jakiś czas wszystko wróći do normy ,ale na pewno ceny najmu spadną.Zawirowanie jest także na rynku wynajmu kwater dla studentów.Jak nie ma zajęć mogą wrócić do domu.
@Chicane: Sam sprawdzam Trójmiasto.pl i oto dom jak wyglądają ogłoszenia mieszkań o pewnym metrażu w dzielnicy, która mnie interesuje. Moim zdaniem oferty są dublowane niektóre mieszkania maja po 5-10 ogłoszeń (1 oferta była jakimś kosmosem a później 2-3 aktualizacje z obniżaniem oferty). Jedyne co widać ze te ogłoszenia wiszą i kawalerki nie znikają tak jak było rok temu.
@dzester sprzedający wolą poczekać kilka miesięcy licząc, że jak gospodarka się otworzy, to wrócą kupujący zamiast obniżać ceny nawet o głupie 5%, bo 5% z 500k to 25k. Ciekawe jak się sytuacja rozwinie, bo obecne ceny na pewno są nie do utrzymania.
@dzester to, że spadki będą to jest oczywiste, bo takiej kumulacji negatywnych czynników nie było od dziesięcioleci, pytanie brzmi jak duże i jak długotrwałe te spadki będą
@be_happy:
Największe promocje będą na kawalerki i małe mieszkania, które były kupowane pod inwestycje. Dotyczyć to będzie dużych miast. Myślę, że w mniejszych miastach spadki jeśli będą to niezbyt duże.
Dużo też będzie zależeć od tego kiedy wrócą studenci i kiedy korpo zredukują pracę zdalną. Moim zdaniem będzie to po wakacjach.
airbnb być może już w wakacje wróci do łask, bo zapowiada się, że większość ludzi zrezygnuje z wyjazdów za granicę,
Największe promocje będą na kawalerki i małe mieszkania


@lipszczak: Jesteś pewien? Bo moim zdaniem jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to stać go na małe mieszkanie, a nie 70m2. A w PL większość młodych ludzi ma ograniczony budżet i na małe mieszkania będzie zawsze popyt.
@Chicane: według mnie spora część małych mieszkań była kupowana pod inwestycje - airbnb albo pod studentów i to pompowało cenę M2. Większe mieszkania były kupowane głównie przez ludzi, którzy myśleli o własnym komforcie i tutaj zakładam, że jeśli ktoś kupuje mieszkanie dla siebie to decyzja jest poprzedzona przemyśleniami na temat metrażu oraz lokalizacji. Poza tym wynika ona właśnie z potrzeb, które ktoś ma teraz i niekoniecznie czekanie kilku lub kilkunastu miesięcy
via Android
  • 0
@lipszczak obyś miał rację, bo sam myślę ostatnio o kawalerce (koniecznie z balkonem). Z tego ci kojarzę to ceny takich mieszkań zawsze jednak trzymały wyższy poziom. Chyba najłatwiej sprzedać takie mieszkanie.