Wpis z mikrobloga

Strasznie mnie bawi, kiedy katole twierdzą, że cywilizacja chrześcijańska dała moralność, dając kodeks, przykazania xD
Problem w tym, że przykazania te były znane o wiele wcześniej xD
A co dała teligia katolicka?
Tresowanie za pomocą wstydu, poczucia winy, ostracyzmu, durne podporządkowanie w hierarchii, co przekłada się na pomijanie swoich potrzeb na rzecz innych xD Czy o czymś zapomniałem?
#bekazkatoli #ateizm #religia #polska #neuropa
generalnyprzeglad - Strasznie mnie bawi, kiedy katole twierdzą, że cywilizacja chrześ...

źródło: comment_1590332693CfV8ip0xUefBktBjmhP0Iz.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@generalnyprzeglad: Kiedyś oglądałem dokument o Świątyni Szatana w USA i była taka sytuacja, że sataniści chcieli pokazać niewywiązywanie się z pierwszej poprawki konstytucji(wolność wyznaniowa) przez rządzących umieszczających tablicę z dziesięcioma przykazaniami na terenie publicznym i sataniści zaproponowali wstawienie obok posągu Baphometa. Konserwatywny senator argumentował odmowę wstawienia ich pomniku tym, że tablica z dziesięcioma przykazaniami nie ma charakteru religijnego, tylko nawiązuje do pierwszych spisanych praw w historii ludzkości.
Sprawdziłem w wikipedii
  • Odpowiedz
@generalnyprzeglad Człowiek ma jest moralny sam w sobie, ale tylko kiedy społeczeństwo to na nim wymusi np. nie pierdniemy głośno w restauracji, a jak jesteśmy sami tak. Religia nakazywała przestrzegania tych zasad moralnych nawet jak nikt nie widzi, bo pójdziesz do piekła na wieczne męki.
  • Odpowiedz
@Emerkaes No, widać ze coś tam z historii załapałeś, ale to jak ją przedstawiłeś to totalna groteska. Sataniści wystawili posąg w momencie gdy rozprawa Oklahoma vs ACLU była już w toku, dodatkowo kościołowi Satanistycznemu odmiówiono udziału w procesie.
"...tablica z dziesięcioma przykazaniami nie ma charakteru religijnego, tylko nawiązuje do pierwszych spisanych praw w historii ludzkości...."
Nikt nie argumentował w ten sposób słuszności postawienia tego pomnika, mówiło się za to o wpływie
  • Odpowiedz
O czym zapomniałeś? Przyjmowanie chipsa do buzi na klęczkach z głową na wysokości krocza szamana i twierdzenie że #!$%@? się ciało żyda sprzed ponad 2 tys lat? Tak właściwie to coś symbolizuje czy jest tylko przygotowaniem na inny rodzaj uświęcenia przez kapłana?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Warto też wspomnieć, że pomniki obrazujące X przykazań w Arizonie i Oklahomie zostały zniszczone po mniej niż 24h od ich postawienia. Posąg Baphometa jest cały.


@kermaszkeszko01: co za żałosna manipulacja, syndrom oblężonej twierdzy. Co z tego, że to chrześcijanie zaczynają dewastacje na innych obiektach i do tego narzucają innym swoją religię... Poza tym nie słyszałem o jakichkolwiek zniszczeniach nielegalnych pomników religijnych, za to te postawione przez przeciwników były opluwane, brudzone,
  • Odpowiedz
@generalnyprzeglad: xDD Ten argument a raczej jego brak - "udowodnij że boga nie ma"
W ten sposób można przepchnąć każdą bzdure, każde gówno, ja powiem że we wnętrzu księżyca mieszka jednorożec i udowodnijcie że nie i będę paradował jako pseudonaukowiec XD
Oni nie rozumieją jak działa nauka, ten kto wysuwa hipotezę ten musi ją udowodnić, na odwrót to nie działa xD
  • Odpowiedz
twierdzą, że cywilizacja chrześcijańska dała moralność, dając kodeks, przykazania xD

Problem w tym, że przykazania te były znane o wiele wcześniej

@generalnyprzeglad: wcześniej niż co?? Wcześniej niż nowy testament?? Chodzi ci o to że stary testament powstał przed nowym testamentem??

XD
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: Ludzkość nie może przeżyć lub nie przeżyć, bo to odnosi się do istot, kogoś prawdziwie istniejącego. Gatunki wymierają (dokładniej, wygasają) lub trwają.

Chrześcijaństwo czy nie, ludzkość i tak kiedyś wygaśnie.
  • Odpowiedz
Ludzkość bez żadnych wartości nie przeżyją. @Janusz_Rekina: Pierdoły. Zakładasz, że wartością jest jedynie to co uznajesz za wartość xDD


To samo można powiedzieć, że o twoim poście, czyli wysryw: "Tresowanie za pomocą wstydu, poczucia winy, ostracyzmu, durne podporządkowanie w hierarchii, co przekłada się na pomijanie swoich potrzeb na rzecz innych" to pierdoły.
  • Odpowiedz