Wpis z mikrobloga

Siema ogrodowe świry, od jakiegoś czasu jestem zafascynowany roślinkami, a jako że mam dużą działkę to nie dam rady wszystkiego kupić. Zaczynam raczkować w dziedzinie rozmnażania roślin, ogólnie chce robić wszystko jak najniższym kosztem, a no i jak coś wyrośnie z własnej inicjatywy to satysfakcja POTĘŻNA ( ͡º ͜ʖ͡º). Na ten moment pobrałem sadzonki bodajże bluszcza irlandzkiego, którym obsadzam płotki zasłaniające mnie przed wiatrem i muszę powiedzieć, że to działa, totalny amator to rozmnoży, bo im to byle wody dać.... Dzisiaj zasadziłem bluszcz domowy(??), Bo już puścił mi ładne korzenie. Mam pobrane sadzonki tuji szmaragd, tuji brabant oraz pół jałowca płozacego (chyba?). I tutaj przechodzę do meritum, ile trzeba czekać na jakiekolwiek korzenie tych sadzonek zdrewniałych? Moje sadzonki wyglądają na żywe, sadzilem je prawie 2 miesiące temu, regularnie je podlewam oraz zraszam. Na początku pobierałem chyba ze zbyt dużą częścią zielona, ale po przejrzeniu internetow zacząłem pobierać o wiele mniejsze i jeszcze zrobiłem im inspekt foliowy, muszę przyznać, że tam wilgoć utrzymuje się przez cały dzień jak podleje, a te bez inspektu to kilka minut i suche ʕʔ. Jeszcze jedno pytanie, jakie rośliny polecacie na dwór i do domu do rozmnażania od rośliny matecznej? Wszelaka wiedza, najlepiej z własnej praktyki mnie ucieszy. Dajta jakieś rady #ogrodnictwo #rosliny
Pobierz Maslany_smak - Siema ogrodowe świry, od jakiegoś czasu jestem zafascynowany roślinkam...
źródło: comment_159026474799oZuO8Wx4MUFiEHyoU6kB.jpg
  • 10
@CryGirl1921 a warzywa to też szanuje. W zeszłym roku miałem sporo swoich warzyw. W tym roku też posadziłem, ale zepsulem sprawę, bo miałem rownana ziemię i nie wypielilem, tyle perzu co mi wyszło to już chyba sprawa będzie przegrana :( w następnym roku jakaś folie chyba ogarnę, bo walczyć z tymi chwastami to już nie mam siły
ja preferuje uprawe w pojemnikach i problem z chwastami jset zalatwiony hehe ;P Podoba mi sie ta roslina, szkoda, ze chyba cienia nie lubi, a mam sporo miejsca, ktore musze zapelnic jakas okrywowa roslinka cienio tolerujaca
@CryGirl1921 o której roślinie mówisz? Jeśli o tym jałowcu to powinien dać radę w cieniu, jałowce są mało wymagające w szczególności co do gleby, a z nasłonecznieniem to z tego co piszą w internecie to w cieniu też powinien dać radę.