Wpis z mikrobloga

Zrobiłem pierwsze zakupy kartą od coinbase. Na wstępie trzeba zaznaczyć że nie trzeba samemu wymieniać kryptowalut w aplikacji (na koncie) na EUR tak jak to jest w przypadku kart od wirex/change/bitwala tylko wpłacamy kryptowaluty na konto coinbase i płacimy kartą. Automatycznie zamienia kryptowaluty na EUR gdy płacimy kartą.

Zrobiłem zakupy za 12,86 €
Z konta coinbase pobrano 0.,001587 BTC to jest 13,26 € ...czyli 0,4 € dokładnie 3% prowizji
Bitcoiny zamieniono po kursie 8355.39 € a w tym samym momencie na coinbase pro kurs był po 8380 €
#bitcoin #kryptowaluty #coinbase
plaisant - Zrobiłem pierwsze zakupy kartą od coinbase. Na wstępie trzeba zaznaczyć że...

źródło: comment_1590239853YWfc0Fxkz7wItFvFwzpUl0.jpg

Pobierz
  • 25
Ciekawe czy pobrali by prowizję 3% gdybym wymienił BTC na coinbase pro i przetransferował euro na coinbase ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdzę to przy następnej okazji.

@plaisant: prowizja idzie do VISA/Mastercard zawsze z kwoty, która widniała na terminalu na karty przy płaceniu. Czyli jak cena na terminalu wynosiła 12,86 €, to około 0,1-0,5% z tej kwoty od sprzedawcy zabierze operator wynajmujący terminal. Cała reszta to spread/dodatkowa prowizja dla coinbase lub zabezpieczenie przed wahaniami kursu
@WhiskeyIHaze: zamiast 13,26 wyszło by 13,29 € na coinbase pro, przy małych zakupach (takie zakupy raz w tygodniu za do 200€) to można to pominąć te 0,30 € centów

@need_some: ciekawe jak by policzyli od 128,6 € nie wyszło by wtedy 132,6 €
Wow, ale technologia. Nie miałem pojęcia ze coś takiego istnieje, czyli w skrócie można zamiast konta bankowego i karty od banku, wszystkie oszczędności inwestować w krypto na coinbase i tym samym także płacić w każdej chwili na całym swiecie, i balans konta zmienia sie wraz z wahaniem kryptowalut? Dobrze to zrozumialem?
i balans konta zmienia sie wraz z wahaniem kryptowalut?


@rzyndli: tak

Coinbase wysyła ta karte w formie fizycznej?


@rzyndli: tak, przyszła mi fizyczna a na aplikacji "coinbase card" była dostępna ta karta ta karta od poczatku zaraz po zainstalowaniu aplikacji i powiązaniu jej z kontem coinbase

5€ trzeba mieć na koncie coinbase w obojętnie jakiej kryptowalucie
@plaisant: myślę że posiadanie euro na koncie (jeżeli jest taka mozliwość) uwolni Cię od tejże właśnie różnicy kursowej, którą na zabezpieczenie bierze coinbase. Swoją drogą to zrozumiałe, że takie różnice w cenie występują - jeżeli akurat cena BTC by leciała w dół, to oni są tutaj tylko pośrednikiem płatności i nie chcą być na tym stratni.

Wyszłoby na to, że lepiej sobie przetransferować odpowiednią ilość BTC/EUR po tanim kursie przed zakupami.
Niestety minusem jest trzymanie krypto na giełdzie, a dobrze wiemy że w perspektywie długoterminowej nie powinno się tego robić tylko trzymać we własnym portfelu !


@Boniekk: oczywiście że tak, czekam na portfel "strike by zap" "ZAP"
Sliczna, a wlasnie ktoś wspomnial jak to jest z bezpieczeństwem trzymania wlasnie kasy na takiej giełdzie coinbase? To nie banki przecież, nie czuje się taki pewny tego
@rzyndli: ja trzymam BTC na trezorze (portfel sprzętowy) Jak potrzeba to przelewasz ze 200€ w BTC na coinbase, taka transakcja kosztuje ostatnio sporo ale za 1€ spokojnie przejdzie do kilku dni i w ten sposób można się zabezpieczyć przed trzymaniem krypto na giełdzie.

https://www.youtube.com/watch?v=7pm9b7MVMN8 tu jakiś anglik testował rok temu bo w UK były dostępne tylko dla nich wcześniej, Robił transakcje w funtach, pobrało mu 2x z konta ETH a potem
@need_some: zasiliłem revoluta kartą z coinbase (pobrało z krypto na koncie) wyszło ponad 3,3% prowizji, nie udało się doładować większej kwoty, musiałem sam obliczyć odjąć 3,3% i kwota przeszła, jeszcze tylko sprawdzenie na większych kwotach tak 100-200 € pewnie będzie to samo 3-3,3% prowizji
@Mhoram: włącz 2fa i powiadomienia sms, tam gdzieś jest opcja na coinbase, będzie ci przychodził kod 3d na telefon
@plaisant mam dwuetapowa weryfikację z telefonem i zawsze dostaje SMS jak się loguje z nieznanego urządzenia ale do karty nie dostałem SMS z hasłem do 3dsecure. A ponawialem wysłanie hasła kilka razy