Wpis z mikrobloga

Mirki jest kotos może lub zna kogoś kto jest księgowym w #australia ? bo koncze studia i nie wiem jak byłoby z przeniesieniem, dodam ze studia w Szkocji wiec chyba nie lepiej liczą bo po angielsku? ogólnie jak ktoś mieszka to czy mógłby ogólnie pogadać, bo koncze za rok studia i chciałbym gdzieś emigrować z domu. Thank you from the mountains
  • 11
@Secretariat
Pytaj na grupach fb takich jak "Polacy w Australii" "Polacy w Sydney" "Polacy w Melbourne" " Polacy w Perth"... wieksza szansa ze uda Ci sie znalezc jakies informacje.
Polecam rowniez zadzwonic do kilku randomowo wybranych ludzi oferujacych takie uslugi i zamienic kilka zdan - Australijczycy sa relatywnie przyjazni i spora szansa ze chetnie udziela kilku podstawowych informacji.
Dodatkowo zawsze warto poszukac informacji na stronach rzadowych bo tam zwykle znajdziesz najbardziej aktualne
@StefanH: Kurcze nie pomyślałem o tym. Jedynie mam znajomego na Uni który jest z Sydney ale w sumie to za dużo nie pomógł bo sam za bardzo nie wie jak to z księgowościa tam. Ale takie fora mogą być pomocne. Dzięki Mirku
@Secretariat: Ksiegowy to tutaj "zawod zaufania publicznego" i raczej bedziesz musial miec lokalne uprawnienia (tutaj na wszystko trzeba miec licencje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) zanim bedziesz mogl pracowac. Z reszta zaraz po studiach, bez doswiadczenia to pewnie nawet w Szkocji nie zostaniesz ksiegowym ;-) Musisz miec wize, wtedy znajdziesz jakies junior stanowisko i zaczniesz piac sie po szczeblach korpo kariey.
@lemkoo: zobaczymy na razie szukam opcji bo Boris przesadza, rozważam w sumie wszystkie kraje anglojęzyczne poza stanami na razie, Australia byłaby super jak nie to zrobie akredytacje w europie i potem można zdać egzamin w Australia żeby otrzymać tamta akredytacje