Wpis z mikrobloga

Siemanko. Chcę się z wami podzielić swoim hobby, jakim jest latanie na paralotni, a dokładniej pierwszym filmem, który nakręciłem przy pomocy tzw. Chase cama, czyli kamerki GoPro zamocowanej na specjalnym uchwycie, który ''śledzi'' pilota.

Produkcja całkowicie amatorska, więc nie spodziewajcie się uczty dla waszego poczucia estetyki, ale mimo wszystko ujęcia potrafią sprawić, że poczujecie się tak, jakbyście lecieli razem ze mną.

Link do Filmu

#paralotnie #sport #gory #chwalesie
  • 16
  • Odpowiedz
@monsieur_mm wiesz, że można wstawić filmik do posta na mikro?;) Filmik spoko, własnie w ostatni weekend gadałem trochę z jednym gościem co też lata na paralotniach. Wydawało mi się, że taki lot jest dłuższy :) tzn wiem, że rekordy to są w godzinach i setkach km odległości, ale nawet zwykłe loty to sobie wyobrażałem, że trwają z te pół godziny. A tu siup, 2 minuty i koniec.
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Jeśli chodzi o ten lot to na pewno trwał dłużej, zauważ, że sam film jest pocięty w kilku miejscach. A jeśli chodzi o długość lotu to można robić tzw "zloty" i one trwają krótko bo zlatujesz np z górki a możesz latać termicznie, wykręcać się w kominie i tutaj długość tych lotów zależy od umiejętności pilota i warunków pogodowych - tak jak wspomniałeś mogą to być dłuuugie godziny :)
  • Odpowiedz
@m4tus faktycznie, ale ze mnie debil. Przyznaję że przewijałem parę razy oglądając i nie zauważyłem. Zwłaszcza, że skoro napisałeś o kamerce to skupiałem się na wymyśleniu jak ona działa i jest zamocowana i nie zwracałem uwagi na widoki
  • Odpowiedz
@m4tus ciekawy patent. Prosta konstrukcja, a sprawia, że filmy są o niebo ciekawsze niż jakby kamera była na kasku. Ciekawe czy dla rowerów, motocyklów czy aut też coś takiego wymyślą :) póki co jest chyba tylko dron.
  • Odpowiedz
@monsieur_mm: Jak zacząć się tym interesować/uprawiać?Jakieś kursy, można tym latać w całej Polsce, sprzęt własny czy wypożyczony? Jestem ciekawy bo odczucia pewnie fantastyczne :)
  • Odpowiedz
@Dante15: zacząłem się interesować całkiem przypadkowo. Byłem zapisany na kurs alpinistyczny w klubie wysokogórskim i niestety sprawa nie wypaliła, więc zdecydowałem znaleźć jakiś sport w ramach zastępstwa.
Jako że mieszkam w okolicy, w której paralotniarstwo jest dosyć popularnym sportem, długo się nie zastanawiałem.
O to jak szkolenie przebiega w Polsce, najlepiej pytać Mirków z #paralotnie. Sporo odpowiedzi w tym temacie pada również w AMA z @Lojak.

Ja robiłem kurs
  • Odpowiedz