Wpis z mikrobloga

Pytanie czy miał ktoś podobnie, albo czy ktoś dalej czeka na postojowe. Dostałem dzisiaj wiadomość z Zusu o zwolnieniu z opłacania składek za miesiąc marzec i zostanie mi zwrocona wczesniejsza kwota (płaciłem zawsze 1 każdego miesiaca, a info za wstrzymaniu bylo troche pozniej) , ale dalej nie wiem co z wnioskiem o postojowe czy złożony jest ok, ale czeka na decyzję czy moze nie uznali mi. Kolega złożył w wtorek a w piatek mial juz pieniadze probowal ktos sie dodzwonic albo pisać do nich?
#zus #tarczaantykryzysowa #jdg
  • 16
  • Odpowiedz
@vin42: ŻAL MI TWEGO KUMPLA. NEWS z 25 marca: Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że pracuje nad ogromnym pakietem zapomogowym dla pracowników i przedsiębiorców w dobie kryzysu spowodowanego koronawirusem. Wiadomo już, że pakiet ten będzie nosił nazwę Coronavirus Job Retention Scheme.

Rząd chce, aby każdy pracownik utrzymał swoje miejsce pracy, a pracodawca swoją firmę. Rządowe wynagrodzenia wyniosą 80% normalnej wypłaty, jednak nie więcej niż 2,500 funtów na miesiąc. Wynagrodzenia będą wypłacane
  • Odpowiedz
  • 0
Byłem dzisiaj w zusie. Mój wniosek nawet niw został rozpatrzony. W kolejce ludzie mówili ze składali okolice 10 kwietnia i dalej nic. Pani nie była w stanie mi powiedzieć kiedy zajmą się moim.
  • Odpowiedz
@KurpKur1: A dobra, ten wniosek o zwrot składek znalazłem. Składałeś wniosek o anulowanie ZUS jeszcze w marcu czy w kwietniu już po opłaceniu?

Co do postojowego to mogę ci dać info tylko takie, że w Zabrzu znajomy dostał po 2 tygodniach od złożenia wniosku (wniosek składany 2 tygodnie temu online przez platformę ZUS).
  • Odpowiedz
  • 0
@Lanc Najpierw złożyłem o anulowanie składek za kwiecień i maj (ponieważ opłaciłem za marzec no i nie chciałem kombinować) Później pojawiło się info ze mozna dostać zwrot za marzec to wysłałem wniosek o zwrot składek za miesiąc marzec i zapomniałem o tym ze składałem wniosek o anulowanie składek i nie uwzględniłem marca i za jakis czas dostalem telefon od ZUSU (dokladnie 8 maja) żeby jak najszybciej ponownie wysłać wniosek o anulowanie
  • Odpowiedz