Wpis z mikrobloga

#pocztapolska jest bezczelna. Jak pamiętamy, #rezimpis przekazał nasze dane osobowe aby zorganizować #wyboryprezydenckie2020.
Napisałem skargę na ich adres ESP z podpisem elektronicznym, zgodnie z zaleceniami @Watchdog_Polska, otrzymałem odpowiedź, że w dupie mają jakieś pisma podpisane i traktowane jak list polecony z potwierdzeniem odbioru, mam pisać jakieś maile bez podpisów:

Szanowny Panie,


Szczegółowa informacja o zbieraniu danych osobowych dostępna jest na naszej stronie:

https://bip.poczta-polska.pl/iinformacja-o-zbieraniu-danych-osobowych/

Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych: Lech Skowron, Inspektor ochrony danych Poczta Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa, adres e-mail: inspektorodo@poczta-polska.pl


po prostu skandal.
  • 13
@Sebgat: Chyba mają uniwersalny szablon odpowiedzi. Na wniosek o informację publiczną odpowiadają w ten sam sposób. List został do poczty doręczony, nie mogą oczekiwać, że ktoś będzie słał na jakieś mejle - to jest kwestia organizacji ich wewnętrznej, żeby przekazywać korespondencję pomiędzy działami spółki. Jak termin na usunięcie danych minie, można się sądzić.
@Watchdog_Polska: pisałem, na razie niczym. Miałem właśnie pisać z ponagleniem do nich.
Ostatnia odpowiedź od nich to:

"Szanowny Panie,

Wskazujemy kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: Lech Skowron, Inspektor ochrony danych Poczta Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa, adres e-mail: inspektorodo@poczta-polska.pl

Informacja o zbieraniu danych osobowych dostępna jest na naszej stronie: https://bip.poczta-polska.pl/iinformacja-o-zbieraniu-danych-osobowych/

Pana wystąpienie z dnia 18.05.2020 r. zostało przekazane do właściwej jednostki w Poczcie Polskiej."

co było odpowiedzią
@Watchdog_Polska: @hrumque:
odpowiedź od Poczty.
Muszę się ich zapytać, dlaczego mieli moje dane już 15, skoro ustawa została podpisana 16 i wtedy wysłałem im pismo przed podpisaniem ustawy.
Biorę się za pisanie odpowiedzi.

Btw. @Watchdog_Polska, ostatnio wysłałem pismo do pewnej gminy w sprawie udostępnienia informacji publicznej, jednak minęły ponad 2 tygodnie i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jak obecnie wygląda kwestia terminów? Pytam, bo coś rząd zmieniał w tym zakresie
Pobierz Sebgat - @WatchdogPolska: @hrumque: 
odpowiedź od Poczty.
Muszę się ich zapytać, dl...
źródło: comment_1592303133pmR7wtZVsEodyZrhIMGaaU.jpg
@Watchdog_Polska: tak, dwa tygodnie minęły. Pismo poszło poprzez epuap. Urząd gminy potworzył sobie plany zagospodarowania i studia zagospodarowania gminy, ale nigdzie ich nie udostępnił, ludzie teraz nie mają pojęcia jakie urząd ma plany co do ich ziem, a gdy chcą się czegoś dowiedzieć, mogą to zrobić wyłącznie poprzez wniosek o Wypis i wyrys ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, który jest oczywiście płatny (bo ograniczony do konkretnych majątków) i dodatkowo
@Watchdog_Polska: gmina odpisała po postraszeniu sądem wojewódzkim. Grzecznie wszystko udostępnili.

poczta - dostali pismo jak niżej:

Przekazanie danych oparto na art. 99 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695), dalej „Ustawy”, w związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. (BPRM.4820.2.3.2020). Zachodzą bardzo poważne wątpliwości co do prawidłowości tak sformułowanej podstawy prawnej. Zgodnie
@Watchdog_Polska, PP się odezwała, odpisali coś takiego:

https://1drv.ms/b/s!AiUeLMppPmGbrn9b9YkD9fRExtqs?e=DbPLOl

jak widać, dalej nie odpowiedzieli na podstawowe pytanie, więc ponowiłem pytanie:

Zgodnie z powyższą argumentacją [długie uzasadnienie z artykułami, mogę wkleić jeśli Was ciekawi] domagam się informacji, na jakiej podstawie moje dane były przekazane i przetwarzane pomiędzy dniem przekazania, tj. (wedle doniesień prasowych) 27 kwietnia 2020 roku, a dniem wejścia w życie Ustawy z dnia 6 kwietnia 2020 r. o szczególnych zasadach przeprowadzania
@Sebgat:

Dodatkowo widzę, że gmina Baranów z pow. Kępińskiego dotąd nie odpowiedziała na informację z wniosku o dostęp do inf. publicznej:

no to mogę Wam napisać, że na podstawie informacji prasowych, gmina te dane przekazała:

Dzięki za info. Na gminy, które nawet po wezwaniu mailowym nie odpisały, mamy taką taktykę - stopniowo wysyłamy ponownie ePUAPem. Jeśli nie odpowiedzą rozpoczniemy od oskarżenia art 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Dojdziemy w