Wpis z mikrobloga

Wybiła godzina #!$%@?. Cloudy bułeczki zwane potocznie klaudynkami, mix warzyw, tona majonezu i burgery wołowe. Do tego standardowy już mój deser pana cotty, tym razem kakaowe. Bez cukru wszystko smakuje intensywniej.

Bułeczki wziąłem od tego ziomusia: https://youtu.be/5HgySn5ck8I

#keto #lowcarb #gotujzwykopem
t.....h - Wybiła godzina #!$%@?. Cloudy bułeczki zwane potocznie klaudynkami, mix war...

źródło: comment_1589803067OmqBvtJjjPZv3i6FXCKcCf.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luk04330:
400ml (puszka) mleczka kokosowego (Kupuj te gdzie ekstrakt z orzecha kokosowego > 80%)
50 ml śmitanki 30%
2 łyżki erytrytolu
łyżeczka kakao (opcjonalne)
kilka kropel aromatów (śmietankowy
  • Odpowiedz
Jasne, że tak. Taka jest oryginalna. Ja robię na mleczku aby podbić tłuszcze z kokosa, MCT. Poza tym lubię ten smak. Możesz nawet dodać do śmietanki trochę mascarpone to też nada jakiś tam inny smak w tle. Kombinuj i znajdź swój smak :)
  • Odpowiedz
@luk04330: kalorie sobie porównaj, jeśli to ma znaczenie. Ja osobiście prędzej wypiję kubek kremówki niż takiego mleka, ogólnie kokosowe jest dla mnie super ciężkostrawne w porównaniu z innymi, więc lepiej dopasować pod siebie.
  • Odpowiedz
@thomekh
@matra
Mam śmietankę 30% no i jestem fanatykiem śmietanki wiec będzie bez kokosa.
Najbardziej chodziło mi o proporcje żelatyny do śmietanki bo są różne w przepisach. Będzie sprawdzane w boju o wynikach powiadomię.
Dzięki!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thomekh: próbowałem dzisiaj robić chmurki ale mi nie wyszło. Przykleiły się do blach/papieru. . Masz sprawdzony przepis z gramaturą dla białych ludzi? ;)
  • Odpowiedz
@luk04330: A to musisz doczytać, bo pewnie jest różnica w proporcji żelatyny dla mleczka i śmietanki.

@ajfrost: Mi też się przyklejają ale wystarczy wyjąć chmurki z papierem, położyć na drugą stronę i poczekać 10 minut a potem już cienkim nożem przejechać po spodzie i ładnie schodzą. Nie wiem co wyjdzie jak posmaruje się papier oliwą. Mogą łatwiej zejść ale też mogą się zrobić twarde i kruche a tego
  • Odpowiedz