Wpis z mikrobloga

@xspeditor: Rozsądnie byłoby je wymienić. Złóż tę kartę spowrotem do kupy, odpal i zobacz temperatury. W spoczynku i przeglądaniu neta powinno być spoko, ale jeśli zauważysz jakąś tendencję skokową przy odpalonej grze/programie to odpuść sobie i poczekaj te 2 dni.
@xspeditor: jak chcesz mieć kartę sprawną to jej nie używaj póki nie będziesz miał padów na wymianę. Na pewno będzie działać jak ją złożysz bez termopadow, ale wystarczy że raz przegrzejesz pamięci vram i za jakiś czas karta jebnie
@Curus_Bachleda: dlaczego miałbym sobie brudzić płytę główną? Silikonowe pasty są najbardziej popularne, niskie ryzyko kupienia pasty ze srebrem. A żeby kupić ciekły metal, to już trzeba go specjalnie szukać.

Co miałoby się stać z moim komputerem i dlaczego?
@xspeditor: weź #!$%@? nie słuchaj tych idiotów.
Radiatory są tak zaprojektowane by była około 1mm przerwa między coldplate na którym siedzą pady.
Jeżeli pad ma grubość 1mm to musisz go zastąpić dokładnie takim padem, jeśli użyjesz pasty to nie bedzie żadnego styku miedzy pamięcią a elementem metalowym chłodzącym ponieważ ten 1mm grubości pasta nie wypełni efektywnie tak by przekazać ciepło.
Paste stosuje sie tam gdzie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z przewodnikiem
@Shewie: ale ty jesteś prymityw. Zanim zaczniesz kogoś wyzywać od dzbanów to sprawdź chociaż czy masz rację. Bo są pasty silikonowe termoprzewodzące, ale nie stworzone w 100% z silikonu, tylko oparte na silikonie. Jedyne w czym się pomyliłem, to w popularności past, bo silikonowe zostały wyparte z rynku.
@marjanoos: może i jestem prymitywem ale ty jesteś niedouczonym dzbanem xD
Doucz sie najpierw jakie przewodnictwo mają silikonowe rozwiązania a jakie oparte na metalach.
Z fartem.

zrób sobie przysługę i nie pisz więcej o silikonie bo ogłupiasz ludzi.
@marjanoos: #!$%@? ty jesteś naprawde #!$%@? idiotą, przeczytaj całość (całą nitkę) tego co zaznaczyłeś a potem #!$%@? się swoimi pseudo pociskami w moją stronę. Dowiesz sie wówczas downie dlaczego szukałem sylikonu a nie pasty termoprzewodzącej.
Zapostuj od razu link do tego zacytowanego wpisu by ludzie wiedzieli jakim jesteś dzbanem xD
@Shewie: haha #!$%@?. No nie mogę. Napisałeś mi, że pasty nie są silikonowe. A tymczasem 3 dni temu pytasz się o przewodnictwo cieplne pasty termoprzewodzącej opartej na silikonie.

A własnie zalinkuję wpis, żeby ludzie wiedzieli, jakim to ty jesteś idiotą, kreującego się na #!$%@? eksperta
https://www.wykop.pl/wpis/49445943/mirko-pomusz-to-produkt-polskiej-firmy-i-nie-moge-/

ha, tfu. I lecisz na czarno, bo nie mam ochoty więcej widzieć tego nicku.
@marjanoos: xD dziekuje za zalinkowanie. Pozostałą treścią sam się wyjaśniłeś. z fartem.
Nie bede cie czarnolistował bo nad umysłowym #!$%@? trzeba się pochylać a nie izolować.

Zapamietaj na przyszłość że silikonu sie nie stosuje na #!$%@? rdzeń. możesz nim #!$%@?ć inne elementy ale nie rdzeń i nie ram bo ma najgorsze parametry przewodnictwa cieplnego.

Ja szukałem sylikonu by wypełnić szpary między VRM na ktorych wylądowała pasta, sylikon miał związać radiator z
@Shewie: jeszcze miałem nadzieję, że umiesz czytać ze zrozumieniem, ale widocznie nie.
To napiszę prościej.

1. Nie każę nikomu kłaść silikonowej pasty termoprzewodzącej na rdzeń i nigdzie tego nie napisałem. Ustosunkowałem się do tego, że pasta termoprzewodząca rzekomo może wywołać zwarcie. I błędnie napisałem, że silikonowe pasty termoprzewodzące są najpopularniejsze. Kiedyś tak było, a ja nie śledziłem zmian składu past nie przewodzących prądu.

2. #!$%@?łeś się do mnie jak do burej