Wpis z mikrobloga

Trochę pomyszkowałem w internecie, bowiem strasznie interesowała mnie kwestia braku identyfikatorów wśród policjantów na ostatnich protestach. Otóż mają oni ku temu podstawę prawną.

Zgodnie z § 28 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia o umundurowaniu policjantów znaków identyfikacji imiennej nie nosi się na elementach umundurowania, gdy policjant występuje w pododdziale zwartym.

Pododdział zwarty to zgodnie z ustawą o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej ->

zorganizowaną, jednolicie dowodzoną grupę funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej lub żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, wykonującą działania prewencyjne w razie zagrożenia lub zakłócenia bezpieczeństwa albo porządku publicznego.
Pozdr.
#prawo #policja #protest
  • 4
@Papilon: no już to wczoraj pisałem, do niektórych nawet dotarło.

@gocha666: No widzisz jak cię w #!$%@? zrobili? Płakałaś że nie mają imienników i łamio prawo, teraz wiesz że nie mają ich zgodnie z prawem i też się #!$%@?. Jakby mieli to byś pisała, że nie powinni mieć bo wstyd się podpisywać nazwiskiem będąc w mundurze (lub jakieś inne #!$%@?). Po prostu jesteś trollem, który spamuje tag policja, bo ma