Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak mam pokonać Niemcami UK? Chciałbym to zrobić przed wojną ze Stalinem i dołączeniem USA. Udaje mi się zdobyć przyczółek, wygrana niby pewna ale brytyjskie śmiecie #!$%@?ą mi konwoje i supplylimit na wyspach mam 4, nawet jak ustawie całą Hochseeflotte na ochronę konwojów i całą potęgę Luftwaffe na ataki morskie na kanale la Manche. Co robić? Są jakieś sprytne myki czy coś robię źle?
#hoi4
  • 13
@GreXiu666: Złap więcej portów, ewentualnie je zbuduj. No i koniecznie dominacja w powietrzu. Ale najlepszy pomysł to spam naval bomberów od początku gry. Najlepsza marynarka to ta ze skrzydłami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GreXiu666: Generalnie prawda bo jeden poziom portu to bodaj 3 supply limit, więc logiczne że będzie więcej konwojów, szlaki to już zależą od tego gdzie ten port jest. Ja zawsze wolę poczekać z inwazją aż lotnictwo pośle na dno royal navy, ale Ty chcesz inaczej więc może być trudno xD
@Hakunamatata57: @GreXiu666: przy obecnym stanie gry spadochroniarze to jest gówno kompletne i bezużyteczne, a i bez modów 15 dywizji 40w będzie trudne i czasochłonne do wystawienia.

1. wybadaj sobie lotniskowiec II, do wybuchu wojny powinieneś mieć 2 wybudowane, a to wystarczy.
2. zacznij budować bombowce morskie, najlepiej jakbyś miał 1000 gotowych podczas inwazji.

po podboju Francji całe lotnictwo idzie nad kanał La Manche. jeżeli wówczas Anglicy wystawią tam swoją flotę
@GreXiu666: kiedy Ty tę wojnę im wypowiadasz XD
chyba nigdy nie widziałem, żeby mieli więcej niż 100 na wyspach, kiedy się desantuję
tbh mogą mieć nawet 300, ale jeżeli Ty masz kilka dywizji pancernych, dominujesz w powietrzu i masz CAS to nie mają szans
@wiseguy43: normalnie 39' tylko że postanowiłem nie brać żadnych sojuszy i nie ma Włochów i Japończyków którzy mogliby odciągnąć ich część dywizji więc kumulują wszytko na wyspach xD może sobie odpuszczę na razie UK i się zwrócę ku wschodowi?