Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest szansa aby w wieku 28 lat przebranżowić się na kucharza? Od dziecka mnie do tego ciągnie, ale błędne życiowe decyzje doprowadziły do tego, że dziś wykonuje świetny zawód, ale nie jest to coś chce robić dalej. Nie czuję do tego pasji. Z gotowaniem jest inaczej, codziennie oglądam przepisy, czytam o przyprawach, kuchniach światach, próbuje coś sam gotować i nawet jestem chwalony za to co przyrządzę. Boję się, że odbije się od takie profesjonalnego gotowania, bo ono jednak inaczej wygląda niż domowe gotowanie. Nie wiem w ogóle od czego zacząć w tym kierunku. Kurs? Szkoła?
Dać sobie spokój czy gonić za marzeniem?
#pracbaza #niebieskiepaski #ozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec0f583f5c87a77924b4e9a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy jest szansa aby w wieku 28 lat ...

źródło: comment_1589706221bEZvntFRnkpyNmYJuzjhq6.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania też kiedyś się zastanawiałem, bo lubię i podobno umiem gotować, ale jednak zapieprz na kuchni 10 godzin dziennie, dodatkowo w lato nie dość, że upał to w kuchni jeszcze goręcej i praca do późnych godzin wieczornych to trochę inna bajka niż sporadyczne gotowanie w domu dla paru osób.
Trzeba mieć sporą motywację i być pewnym, że właśnie to chce się robić.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak pracujesz w tygodniu i chcesz zobaczyć jak wygląda praca w kuchni to zapytaj się w jakimś domu weselnym, czy nie potrzebowaliby kogoś do pomocy, rzecz jasna jak się pandemia skończy i znów zaczną pracować normalnie. Niektóre restauracje pewnie szukają też na weekendy, na przyklad te w centrach handlowych i rynkach. Jak się nie przekonasz to nie będziesz wiedział, powodzenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Odradzam prace w gastronomi z doswiadczenia. Praca soboty niedziele 10 lub 12 godzinne dni pracy gowno stawki #!$%@? presja czasu serio mimo że gotowanie to moja pasja to ucieklem z tej branży.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli chcesz się nauczyć to najlepiej idź od razu do jakiegoś lokalu ale wspomnij na początku że chcesz się nauczyć. W wielu lokalach z chęcią przeszkolą pomoc kuchenną (obieranie, krojenie, zmywak) na kuchnię, ale jak napisał @bukem: praca po 10-12 godzin, czasami i więcej w wysokiej temperaturze bo grill swoje robi. No i pożegnaj się z większością wolnych weekendów i świąt kiedy gastro jest czynne. Wielokrotnie będziesz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania odradzam. Ale i tak idz chociaz na rok. Doswiadczenia sa nieprzekazywalne, reszte zycia bedziesz sie zastanawiac. Gastro to taka praca gdzie mozesz czerpac duzo satysfakcji #!$%@? jak wół ale niewielu ja zachowuje na dluzej. Bedziesz #!$%@? fizycznie, dluzej niz reszta, w czasie gdy wszyscy maja wolne. Bedziesz miec tego dosc ale nadal to fajna droga i doswiadczenie. Bog da to bedziesz tym wybrancem ktoremu to zajebiscie pasuje i w zyciu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mirku miałem taki sam dylemat w wieku 32 lat. Parę miesięcy na kuchni w prawdziwej restauracji wyleczyło mnie z tego pomysłu. Tak jak piszą tutaj inni wykopowicze, to cholernie ciężka i fizycznie wymagająca praca z długimi godzinami. Dużo alkoholu i narkotyków, bo inaczej ciężko to pociągnąć. ALE jest wyjście - private chef, gotowanie dla małych grup. Teraz po epidemii gdzie duża cześć ludzi będzie unikała miejsc typu restauracja będzie
  • Odpowiedz