Wpis z mikrobloga

Mój drogi wykopowy hive mind, potrzebuję Waszej pomocy!

Jestem kąkuterową nogą, jak widzę te nowiny to robię pajonka #pdk
Oddałem komputer do serwisu, bo padł mu dysk twardy. Miałem oryginalną Windę7, kupioną wraz z całym komputerem w ś.p. Areście. Nie było jednak nigdzie naklejki z serialem, jednak serwis poinformował mnie, że teraz to często wgrywa się je w płytę główną i nie ma problemu. Konieczna była oczywiście reinstalacja, jednak reinstalowano mi system do Windowsa 10 mówiąc, że system zaciągnie serial z 7 i będzie hulał.
Hula, ale dostaję błąd, że system Windows nie może być aktywowany na tym urządzeniu, mimo że w ustawieniach "Aktywacja" wpisany jest Kod produktu (dużo X i pięć znaków na końcu). Ogólnie to nie mam dźwięku i podobno może to być konsekwencja nieaktywowania Windowsa, bo nie może zaciągnąć sterowników.
Co właściwie mam teraz robić?
#komputery #kiciochpyta #software #windows
  • 13
No i pytanie, czy brak dźwięku faktycznie może być spowodowany nieaktywowaniem Windy, czy to jednak coś innego? Nie mam żadnej karty dźwiękowej ani cudacznych głośników, więc nie wiem, brak sterowników do płyty głównej? Jak to właściwie sprawdzić?
@Medico_della_Peste: ten program zdaje się został zakończony przez microsoft. tak, ta opcja nadal działa ale zdaje się to nie ma wiele wspólnego z legalnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
--
aby przejść z win 7 na 10 musisz mieć zainstalowany 7 i wtedy kliknąć ulepsz do 10 czy coś takiego. ale Ty tego nie zrobiłeś jak rozumiem
@Medico_della_Peste: swoją drogą istnienie tej 'furtki' wykorzystuje metoda aktywowania piratów hwidgen, windows się aktywuje na serwerze microsoftu jak oryginał bo wysyła fałszywe info, że jest z upgrade 7 do 10 Twój pc xd
a raczej robi to samo o co Ci chodzi tylko bez potrzeby wcześniejszej instalacji win 7, generuje id sprzętowe
@Medico_della_Peste: Tak, kartę dźwiękową masz w płycie głównej. Sprawdź jeszcze w panel sterowania > sprzęt i dźwięk > dźwięk czy nie masz np. wyłączonego głośnika czy słuchawek i czy na masz wybrane odpowiednie urządzenie(ppm > ustaw jako domyślne).