Wpis z mikrobloga

@Pawelczi: nie mam teraz pod ręką Ryzena ale przynajmniej na Intelu mam w cpu-z zegary w stylu 800mhz na procesorze który obciążony np. OCCT boostuje do 5.1GHz. Pamiętam też że podczas premiery była inba o to żeby parametry Ryzenów 3000 sprawdzać tylko Ryzen Masterem bo cośtam.
  • Odpowiedz
  • 0
@keton22 też testuje ooct, na ryzenmasterze podbija do niby 3998mhz a po ustawieniu na masterze 4ghz pokazuje 4ghz. Ale świruje z napięciami (inne wartości pokazuje ooct i master).
  • Odpowiedz
@Pawelczi: taka uroda. Moje 5.1 GHz windows i niektóre programy pokazują jako 5098 i potrafią pokazywać że bclk który w Intelu zawsze jest 100 MHz wynosi 98-101 MHz. W Biosie jest oczywiście 5100 i 100 MHz. I to nie jest przypadłość tego konkretnego modelu, Haswell miał to samo.
Co do Ryzena musiałbym sprawdzić bo z zasady nie robiłem OC, to jest komp który ma obsługiwać proste aplikacje i mało kosztować.
  • Odpowiedz
  • 0
@keton22 no kwestia taka że usunąłem kagańce z biosa i podałem mu mnożnik x40.00. łyknął niby ale nie dokręca się do tej częstotliwości ani na ooct ani na ryzenmasterze, na ooct i menadżerze pokazuje 3850 i max 96% load, na ryzenmasterze też 96% load i 3998mhz, ale na ooct już 3850 i max load 96%. Jak przełączę w biosie na auto i podkrece ryzen masterem wszędzie pokazuje 4ghz i 100% load.
  • Odpowiedz