Wpis z mikrobloga

@Piasek32: w przypadku mango to wszystkie pestki jakie miałem wykiełkowały nawet te uszkodzone. Gorzej już z utrzymaniem samej rośliny, ale mam teraz jedną i już 3 piętro liści rusza.
@Piasek32: nie potrzeba ci cierpliwości. Poczytałeś w internecie głupoty zamiast od razu uderzyć na tag.
Bierzesz doniczkę, sypiesz ziemi, wsadzasz nasiono, podlewasz co jakiś czas, po miesiącu masz roślinkę. Tyle nic nie potrzeba więcej, nie potrzeba wysiłku. Jeszcze lepszy sposób na kukułcze jajo, wsadzasz do doniczki z innym kwiatkiem, którego podlewasz.
@Qullion: no właśnie to jest pierwsze które tak potraktowałem, i zajrzalem z ciekawości i ciśnie jak szalone. A może jesteś w stanie coś podpowiedzieć na temat gruntu. Przynajmniej jakie pH mniej więcej. Odnośnie awokado oczywiscie
@Piasek32: uprawiam sobie dla przyjemności nie koniecznie dla osiągnięcia super efektu. Ja stosuję ziemię do kwiatów doniczkowych i tyle, ważne by roślina miała światło, ale nie koniecznie stała na południowym oknie, trzeba podlewać by nie wysychała, deszczówka powinna być najlepsza, ale ja podlewam kranówą i rośnie. Jak stoi w cieniu to gubi liście.
Jak oczekujesz efektów to posiej pitaje, marakuje, tamarillo albo imbir. U mnie marakuje to już spore są można